Čínsky Steve Jobs tvrdí, že inovácie od Apple nie sú dostatočné

· 1 min read
Čínsky Steve Jobs tvrdí, že inovácie od Apple nie sú dostatočné

Miliardár a sériový podnikateľ z Číny, ktorého spoločnosť LeEco ponúka ekosystém na stream videoslužieb, elektrické vozidlá, televízne prijímače a smartfóny, kritizoval Apple za to, že zlyháva v inovovaní.

Ako líder by mala firma Apple vyvíjať viac špičkových produktov,“ tvrdí miliardár Yueting. V roku 2008 bol iPhone lídrom na trhu, dnes to však neplatí a koncept inovácií zaostáva. Úsmevné však je, že sa práve LeEco nedávno ponáhľal vydať smartfón bez 3,6 mm konektora jack pre slúchadlá ako prvý na trhu. Vo svojom prvom medzinárodnom rozhovore pre CNBC Jia Yueting uviedol, že Apple stráca v Číne na sile kvôli tomu, aké sú "zastarané" jej produkty a nápady.
Zdroj: bloomberg.com
Veríme, že ďalšia generácia mobilného internetu bude viac otvorená a viac orientovaná na ekosystém namiesto toho, aby uzatvárala slučky,“ povedal Yueting. Je iróniou, že práve Apple všetky tieto inovácie praktizuje v mobilnom priemysle už nejaký čas.

LeEco a jeho najnovší koncept predaja filmov, hudby, televíznych relácií a super auta, ktoré ma byť konkurenciou pre Tesla Model S, práve veľmi nepodporuje myšlienku ekosystému. Práve z toho dôvodu firma Apple nedávno prestala predávať iTunes filmy a zastavila iBooks Store v Číne, aby uprednostnila miestne podniky.

Bez ohľadu na to si Yueting myslí, že Apple musí čeliť problému, ktorým sa stala extrémne pomalá inovácia. Poukazuje pritom na najnovší iPhone SE (telefón, ktorý sa predáva práve v Číne ako čerstvé rožky) a tvrdí, že firma Apple jednoducho tento telefón nemala vydávať a spravila chybu. Apple sa však podľa čísel predajov môže spokojne pri týchto a podobných rečiach iba usmievať.


Zdroj titulnej fotografie: ibtimes.com

Zdroj: cultofmac.com