Čína môže úplne odstaviť Apple zo svojho trhu

· 1 min read
Čína môže úplne odstaviť Apple zo svojho trhu

Čo sa týka tržieb, Čína je v súčasnosti druhým najväčším trhom spoločnosti Apple. Čoskoro to však už tak nemusí byť. Uzatvorenie iBook Store a iTunes Movie môže byť prvým krokom k odstaveniu tejto kalifornskej firmy z čínskeho trhu.

Zdroj: 9to5mac.com

Ian Bremmer, zakladateľ Eurasia Group, si myslí, že tento scenár je viac než reálny. “Bol by som veľmi prekvapený, keby mala firma Apple o 5 rokov rovnaký prístup na čínsky trh, ako má v súčasnosti,” povedal Ian pre CNBC.

Služby iTunes a Apple Music boli v Číne spustené len pred 6 mesiacmi, no po zmene názoru vláda prinútila spoločnosť Apple odstaviť iBook Store a iTunes Movie. Čína je pre Apple kľúčovým trhom, vďaka ktorému by predaje iPhonu mohli stále rásť. Podľa Bremmera však bude Apple musieť zmeniť svoju stratégiu, inak dopadne ako množstvo iných západných technologických firiem.

Zdroj: yourictmagazine.com

“Buď zmení Apple stratégiu, čo sa asi neudeje, alebo bude na čínskom trhu čeliť veľkému problému,” hovorí Bremmer.

Keďže Čína je najväčší spotrebiteľský trh na svete, Tim Cook dobre vie, prečo je dôležité sústrediť sa na túto krajinu. CEO spoločnosti sa snaží s vládou udržiavať dobré vzťahy a aj preto Čínu počas predchádzajúcich 6 mesiacov niekoľkokrát navštívil.


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej fotografie: 29secrets.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read