Chlapec minul v hre vyše 5 000 eur bez vedomia rodičov

· 2 min read
Chlapec minul v hre vyše 5 000 eur bez vedomia rodičov

Dnešné deti sú úplne iné. Zatiaľ čo ešte ich rodičia mali plnú izbu hračiek, pre deti sú dnes nezaujímavé a radšej siahnu po iPade, iPhone alebo inej technologickej hračke. Nie vždy sa to však vyplatí. O tom hovorí prípad Mohameda vo Veľkej Británii.

Jeho syn menom Faisall minul na mikrotransakciách 4-tisíc libier, teda viac ako 5 400 eur. Nebolo to pritom žiadne geniálne dieťa, jednoducho si len pamätal heslo k Apple ID svojho otca. Nakupoval tak bez jeho vedomia.

Mohamed nedostal žiadne upozornenie o vykonaní transakcie, a tak si chýbajúce peniaze stihol všimnúť až pri platení dodávateľovi v jeho obchode s kobercami. Po telefonáte do banky zostal poriadne zaskočený: jeho syn stihol iba za 6 dní vykonať 65 mikrotransakcií, inak povedané nákupov v hre.

Našťastie, Mohamed "mal filipa" a ihneď sa obrátil na zákaznícku podporu Apple. Tá mu síce peniaze vydať nechcela, keď im však oznámil, že peniaze potrebuje na vianočné darčeky pre svoju rodinu, tak mu nakoniec vyhoveli. Na jeho účet vrátili všetky peniaze, ktoré Faisall pri hraní Jurassic World minul.

Ponaučenie je jasné. Malým deťom nehodno dávať do rúk hry, v ktorých sa dá nakupovať za reálne peniaze, a ak už, tak im treba poriadne vysvetliť, o čo ide. V značnej výhode je tiež ten, kto má silné heslo, ktoré si jeho dieťa len tak ľahko nezapamätá. Tento prípad pritom vôbec nie je prvým. Už v minulosti bola firma Apple nútená napríklad zmeniť tlačidlo "Free" na "Get".

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple potichu vydal iTunes s App Store
· 2 min read