Bezdrôtové nabíjanie iPhonu za pár eur? Je to možné!

Bezdrôtové nabíjanie iPhonu za pár eur? Je to možné!

Káblové nabíjačky dokážu niekedy poriadne potrápiť svojho majiteľa. Vkladanie kábla do konektora vie byť naozaj otravné, a tak možno tajne závidíte svojim "androiďáckym" kamarátom ich bezdrôtové nabíjanie, ktorým sa už niekoľko rokov chvália. Apple zatiaľ nič podobné neponúka, takže sme my, majitelia iPhonov, odkázaní na výrobky tretích strán.

Momentálne si užívatelia môžu kúpiť špeciálnu bezdrôtovú nabíjačku, avšak musia rátať s tým, že sa poriadne plesnú po vrecku. Často sa navyše vyžaduje špeciálny kryt, ktorý nemusí každému vyhovovať. So zaujímavým nápadom prišli holandskí vývojári. Svoj projekt Gecko, ktorý by mohol tieto problémy vyriešiť, umiestnili na crowdfundingovom portáli IndieGogo.

Ako to funguje?

Celý trik spočíva v malej plochej vecičke, ktorú vložíte do konektora mobilu. Na druhej strane zariadenia sa tak ocitne malá dotyková plocha, vďaka ktorej môžete iPhone nabíjať. Nijako nepokazí jeho dizajn a autori navyše sľubujú, že je taký tenký, že na svoj mobil bez problémov navlečiete akýkoľvek obal. Pre lepšiu predstavu si pozrite nasledujúci obrázok.

Do druhej plôšky vložíte svoj lightning kábel alebo ho napojíte na externý zdroj a bezdrôtové nabíjanie je na svete! Stačí len kedykoľvek priložiť svoj iPhone malými plôškami k sebe a začne sa nabíjať.

Za málo peňazí veľa muziky

Celá nabíjacia súprava vás vyjde na 9 dolárov, čo v prepočte vychádza 7,30 eur. Poštovné je po celom svete zadarmo a objednať si ju môžete na stránke IndieGogo.