Chcete ísť na obed s Timom Cookom? Predajte svoj dom

Chcete ísť na obed s Timom Cookom? Predajte svoj dom

Ak ste niekedy rozmýšľali, koľko by mohol stáť obed s riaditeľom spoločnosti Apple, tento článok vám poskytne odpovede. Už štvrtý rok sa Tim Cook zapojil do charitatívnej akcie stránky Charitybuzz, pri ktorej si obed s ním môžete vydražiť len za pár tisíc dolárov.
Možnosť vydražiť si obed sa končí už o sedem dní, pretože koniec aukcie je 5. mája. Ak by ste si mysleli, že záujem o stretnutie bude nízky, tak sa mýlite, pretože v čase písania tohto článku bola cena už 135 000 $. Prvá aukcia, pri ktorej šlo iba o stretnutie pri káve, skončila na 610 000 $. Počas nasledujúcich dvoch sa vydražilo 310 000 $ a 200 000 $.

Ak sa vám zdá 6-číselná suma za obed s Timom Cookom privysoká, aj keď ide o charitu, myslite na to, že cena obeda už je zarátaná do vydraženej sumy, avšak cena za dopravu a ubytovanie nie. Na stretnutie so sebou môžete, samozrejme, zobrať ešte jednu osobu, navyše získate aj lístky na najbližšie predstavovania Apple produktov. Kam budú smerovať vaše peniaze, rozhodne Tim Cook, ktorý si môže vybrať svoju obľúbenú charitu.
Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete skúsiť iné aukcie tejto stránky, napríklad možnosť ísť na kávu s Harrisonom Fordom len za 6 250 $ alebo obed s Georgom Takeiom za 1 100 $.

Zdroj titulnej foto: guim.co.uk
Zdroj: cultofmac.com