Túžite po iPade? Nechajte sa zavrieť

· 1 min read
Túžite po iPade? Nechajte sa zavrieť

Čítate správne. Ak už dlho pokukávate po iPade a obetujete čokoľvek, ukradnite v obchode žuvačky a nechajte sa prichytiť. Ak vás súd pošle do väzenia, máte vyhraté.

Teraz ale na trošku serióznejšiu nôtu. Anglické ministerstvo spravodlivosti zvažuje, že by svojich väzňov obdarovalo tabletmi značky Apple, aby si tak krátili čas v celách. Následne by ich využívali na vzdelávanie alebo kontaktovanie sa s rodinou.

Väzni trávia veľa času v celách a tento čas by sa dal využiť aj efektívnejšie. Mali by sa stretávať s učiteľom raz do týždňa, ale učiť sa čítať, písať a počítať by mohli aj sami.

Takto sa vyjadril poradca na ministerstve spravodlivosti sir Martin Narey. Jeho návrh bude konzultovaný a posunutý ďalej.

Chceme zlepšiť úroveň vzdelávania vo väzeniach. Tým by sa následne znížila šanca, že by sa väzni dopustili trestného činu po odpykaní trestu.

Nie je jasné, či mal na mysli Narey špeciálne iPady, alebo iba používal slovo "iPad" na všeobecné označenie tabletu. V Anglicku, ale aj Amerike sa totiž každý tablet akejkoľvek značky môže označovať ako iPad.

Samozrejme, takéto tablety sa nezaobídu bez zvýšenej ochrany, ktorá bude väzňom brániť kontaktovať akékoľvek čísla alebo inštalovať nevhodné aplikácie.

Čo hovoríte na návrh vy? Viete si predstaviť, že by Slovensko zaviedlo podobný systém používania tabletov vo väzení? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch. Nebude sa o chvíľu žiť väzňom lepšie ako obyčajným ľuďom?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read