Chat na mobilnom Facebooku bude minulosťou, používať budeme už len Messenger

Používaš na mobile facebookový chat alebo Messenger? Niekto by povedal, načo sťahovať a používať Messenger, keď to isté zvládne s jednou facebookovou aplikáciou... Niekto zase preferuje Messenger, pretože vďaka nemu nemusí vždy otvárať Facebook.

Nie je to tak dávno (i keď všetci máme pocit, že Messenger tu bol s nami vždy), keď nám Facebook nenútene ponúkol využívať aplikáciu Messenger na písanie s našimi priateľmi. Postupom času sme ale pochopili, že Facebook tak trochu chce, aby sme používali Messenger všetci! Teraz je to už definitívne a spoločnosť Facebook vyhlásila, že pracuje na odstránení chatu z facebookovej aplikácie určenej pre telefóny a tablety pre Android, ako aj iOS. A všetci budeme musieť používať aplikáciu Messenger.

Zdroj:phonearena.com

Ale prečo tak záleží na používaní Messengera?

Facebook tvrdí, že s aplikáciou Messenger môže užívateľ lepšie komunikovať so svojimi priateľmi. Samozrejme, okrem aplikácií Facebook a Messenger spoločnosť vlastní aj WhatsApp. To znamená, že zaberá najväčšiu časť na trhu sociálnych medií určených na komunikáciu. Proste len chce, aby užívatelia, ktorí majú Facebook, mali automaticky aj WhatsApp a používali ho. To im nemôžeme zazlievať.

Otázkou len zostáva, čo na to užívatelia? Pretože bez užívateľov by nebol Facebook takou hviezdou. Ale zase je to zmena, na ktorú sa dá určite zvyknúť.

Zdroj: macworld.com
Zdroj titulnej foto: marketingland.com

Zuzana Golecová

Zuzana Golecová