Časopis Time určil iPhone za najvplyvnejšie zariadenie všetkých čias

Časopis Time určil iPhone za najvplyvnejšie zariadenie všetkých čias

Americký časopis Time vydal včera rebríček 50 najvýznamnejších prístrojov, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnili svet. V rebríčku nájdete rôzne prístroje od videokamier a televízií až po hudobné prehrávače, smartfóny a drony.
IPhone sa prekvapivo umiestnil na prvom mieste, lebo "od základov zmenil náš vzťah k počítačom a informáciám". Spopularizoval tiež mobilné aplikácie a ovplyvnil budúcnosť dizajnu chytrých telefónov.

Zdroj: rapgenius.com

Apple bola prvou spoločnosťou, ktorá vložila skutočne výkonný počítač do vreciek miliónov ľudí, keď v roku 2007 predstavila iPhone. Smartfóny v podstate existovali už roky pred prvým iPhonom, ale ani jeden nebol taký dostupný a použiteľný. IPhone odštartoval novú éru tenkých telefónov s dotykovým displejom a tlačidlami, ktoré sa objavili na displeji len vtedy, keď ste ich potrebovali.

Zdroj: thinkapple.sk

V rebríčku sa objavil aj Mackintosh, konkrétne na treťom mieste, pretože určil štandard, akým "ľudia pracujú s počítačmi". IPod, predchodca iPhonu a prístroj, ktorý bol inšpirujúci pri výrobe ďalších mobilných zariadení Apple, je v tomto zozname na deviatom mieste.
IPad sa na 25. miesto dostal preto, že bol v čase svojho predstavenia "radikálne iný" ako tablety pred ním. IBook zase vďačí za 38. miesto tomu, že ako prvý laptop ponúkal bezdrôtové pripojenie k internetu pomocou Wi-Fi.

Zdroj: Time.com

V rebríčku nájdeme aj mobily iných spoločností, napríklad Motorolu Droid, ktorá spopularizovala konkurenčný systém Android, ale aj Nokiu 3210, ktorá bola prvým telefónom s anténou umiestnenou vnútri a tiež mala v sebe predinštalované hry. Celý rebríček, ktorý obsahuje aj produkty ako Google Glass, Oculus Rift, Sony Walkman a ďalšie, nájdete na stránke Time.

Zdroj titulnej foto: apple.com
Zdroj: macrumors.com