Časopis Time určil iPhone za najvplyvnejšie zariadenie všetkých čias

· 2 min read
Časopis Time určil iPhone za najvplyvnejšie zariadenie všetkých čias

Americký časopis Time vydal včera rebríček 50 najvýznamnejších prístrojov, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnili svet. V rebríčku nájdete rôzne prístroje od videokamier a televízií až po hudobné prehrávače, smartfóny a drony.
IPhone sa prekvapivo umiestnil na prvom mieste, lebo "od základov zmenil náš vzťah k počítačom a informáciám". Spopularizoval tiež mobilné aplikácie a ovplyvnil budúcnosť dizajnu chytrých telefónov.

Zdroj: rapgenius.com

Apple bola prvou spoločnosťou, ktorá vložila skutočne výkonný počítač do vreciek miliónov ľudí, keď v roku 2007 predstavila iPhone. Smartfóny v podstate existovali už roky pred prvým iPhonom, ale ani jeden nebol taký dostupný a použiteľný. IPhone odštartoval novú éru tenkých telefónov s dotykovým displejom a tlačidlami, ktoré sa objavili na displeji len vtedy, keď ste ich potrebovali.

Zdroj: thinkapple.sk

V rebríčku sa objavil aj Mackintosh, konkrétne na treťom mieste, pretože určil štandard, akým "ľudia pracujú s počítačmi". IPod, predchodca iPhonu a prístroj, ktorý bol inšpirujúci pri výrobe ďalších mobilných zariadení Apple, je v tomto zozname na deviatom mieste.
IPad sa na 25. miesto dostal preto, že bol v čase svojho predstavenia "radikálne iný" ako tablety pred ním. IBook zase vďačí za 38. miesto tomu, že ako prvý laptop ponúkal bezdrôtové pripojenie k internetu pomocou Wi-Fi.

Zdroj: Time.com

V rebríčku nájdeme aj mobily iných spoločností, napríklad Motorolu Droid, ktorá spopularizovala konkurenčný systém Android, ale aj Nokiu 3210, ktorá bola prvým telefónom s anténou umiestnenou vnútri a tiež mala v sebe predinštalované hry. Celý rebríček, ktorý obsahuje aj produkty ako Google Glass, Oculus Rift, Sony Walkman a ďalšie, nájdete na stránke Time.

Zdroj titulnej foto: apple.com
Zdroj: macrumors.com