Google Cardboard už je dostupný aj na iOS

Google so svojimi Cardboard okuliarmi spôsobil malú (?) revolúciu. Namiesto toho, aby ste museli za vstup do virtuálnej reality platiť drahé peniaze, si ju môžete vyskúšať už za pár dolárov. CardBoard si môžete objednať priamo tu

Na konferencii Google I/O 2015 sme sa dozvedeli, že okuliare Cardboard budú teraz podporovať aj iOS, konkrétne iPhone, pretože iPad by ste asi na nose nosiť nechceli. Vďaka tomu si po zakúpeni okuliarov budete môcť z AppStore začať sťahovať aplikácie, ktoré sú pre Cardboard určené. Môžete sa tak ocitnúť v múzeu medzi exponátmi dinosaurov alebo v hre, kde budete musieť unikať zombíkom, všetko je len a len na vývojároch a ich kreativite.
Aplikácia je však zatiaľ dostupná iba v americkom AppStore, našťastie to nie je žiaden problém a stačí si vytvoriť US Apple ID účet.

Aplikácia Google Cardboard podporuje iPhone 5 a novší.

Okrem toho Google oznámil novú verziu kartónu, ktorý bude jednoduchší na zostavenie, bude podporovať aj telefóny s väčšou uhlopriečkou (6 palcov namiesto aktuálnych 5,5) a namiesto magnetického prepínača bude disponovať prepínačom z kartónu. Novú verziu nájdete priamo tu

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou