Bývalí inžinieri firmy Apple vytvorili úžasný doplnok do vášho auta

Bývalí inžinieri firmy Apple vytvorili úžasný doplnok do vášho auta

Trojica bývalých Apple inžinierov si prednedávnom založila novú firmu pod názvom Pearl. Svoj oficiálny debut ohlásila 21. 6. 2016 a hneď prišla na trh so skvelou novinkou, ktorá sa určite zíde do každého auta.

Táto firma s celkovým počtom zamestnancov 70, z čoho 50 pracovníkov kedysi pracovalo vo firme Apple, sa nezameriavala v prvom rade na vývoj a stavanie nového druhu auta. Pearl sa spočiatku zameriavala na vytváranie produktov vyššej kategórie, ktoré budú použiteľné v každom aute.

Zdroj: techinsider.io

Produkt s názvom RearVision je riešením každodenných problémov vodičov. Už z názvu je asi jasné, čo bude hlavným poslaním tejto novinky. RearVision je prvým produktom, ktorý prosperuje dvoma vodotesnými kamerami a upozorňovacím systémom. Tieto kamery sprostredkúvajú HD obraz priamo do vašich smartfónov. Ako si namontujete túto vecičku? Odpoveď je jednoduchá. Tieto kamery sú súčasťou rámu vašej poznávacej značky, ktorý uchytíte iba jednou skrutkou.

Zdroj: techinsider.io

Ako však získam energiu na spustenie kamier? RearVision využíva solárnu energiu. Na spodnej časti rámu sú umiestnené 4 solárne panely, ktoré produkujú dostatok energie na chod kamier.

Zdroj: techinsider.io

Obraz, ktorý tieto kamery zachytia, sa okamžite premieta do vášho smartfónu. Ten si môžete položiť na držiak, ktorý Pearl ponúka k výrobku. Držiak jednoducho pasuje do mriežky ventilácie.

Zdroj: techinsider.io

Pearl používa na chod kamier adaptér, ktorý zasuniete do portu diagnostického systému vozidla, a ten premieta obraz z kamier do aplikácie na vašom smartfóne. Adaptér slúži tiež na rozoznávanie prekážok a upozorňuje nás pri hroziacej kolízii.

Zdroj: techinsider.io

RearVision poskytuje dva módy rozhľadu. Normal alebo Super-Wide. Super-Wide umožňuje väčšie zorné pole, vďaka čomu sa môžete pozerať aj za rohy.

Zdroj: techinsider.io

RearVision od značky Pearl bude stáť približne 499 $ a odosielanie prvých produktov sa začne už na jeseň, v septembri.

Vývojári a inžinieri si naozaj dali záležať pri tvorbe tejto novinky. Niekomu to môže pripadať ako zbytočnosť, avšak drvivá väčšina by určite prijala podobnú pomôcku vo svojom aute. Často sa dostaneme do neprehľadných situácií, v ktorých by nám pomohla práve novinka s názvom RearVision. Hoci uvedená verzia je, samozrejme, stavaná pre americké autá, verím, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme niečoho podobného aj my.


Zdroj titulnej foto: [hiconsumption.com](http://cdn.hiconsumption.com/wp-content/uploads/2016/06/Pearl-RearVision.jpg) **Zdroj: [techinsider.io](http://www.techinsider.io/pearl-rearvision-features-photos-2016-6?utm_content=buffer08b5d&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer-ti)**