Bug vo Facetime umožňuje odpočúvať Tvoje zariadenie

Bug vo Facetime umožňuje odpočúvať Tvoje zariadenie

Aplikácia Facetime obsahuje bug, ktorý umožňuje počuť druhú stranu a to bez toho, aby druhá strana vôbec dvihla hovor.

Táto informácia koluje po sociálnych sieťach, a upozorňuje na to, že dochádza k úniku osobných údajov, nakoľko k spojeniu dochádza aj bez vedomia užívateľa.

Ak chcete túto chybu vyskúšať, stačí vytočiť nejaké telefónne číslo, ktorým sa viete spojiť s FaceTime. Vyskúšali sme to a naozaj to funguje.

Tu je postup:

  1. Zavolajte niekomu cez FaceTime.
  2. Počas zvonenia potiahnite prstom zospodu nahor.
  3. Kliknite na pridať osobu.
  4. Pridaj svoje číslo.

Pridaním svojho čísla docielite, že budete počuť osobu, ktorej voláte aj bez toho, aby dvihla hovor a to až do doby, než volaná osoba prijme alebo zruší hovor.

*Tvári sa to ako skupinový hovor, no vďaka tejto chybe je možne odpočúvať druhú stranu bez jej vedomia. *

Po tom, čo volajúci začne "odpočúvať" volanú stranu, zvonenie utíchne, takže volaný má pocit, že hovor sa zrušil. iPhone nedá volanému užívateľovi žiadnu informáciu, že sa momentálne používa jeho mikrofón.

To má obrovské následky na súkromie užívateľov. Dokázali sme chybu "spustiť" na rôznych zariadeniach so systémom iOS 12.1.3 a iOS 12.2 a na počítači so systémom Mac, ktorý používa najnovšiu verziu systému MacOS Mojave.

Zdroj: MacRumors.com

Jediný spôsob, ako sa tomuto bugu vyhnúť, je zakázanie FaceTime hovorov, čiže je pravdepodobné, že Apple túto chybu rýchlo vyrieši a update môžeme očakávať už čoskoro. "Odpočúvanie" sa týka len mikrofónu, prístup ku kamere našťastie nemá.

Nenabádame týmto nikoho, aby tento bug skúšal, čím by narúšal súkromie iných osôb. Tento článok má byť hlavne prevenciou pred nechceným odpočúvaním.

Zdroj: MacRumors.com