Budúci rok bude patriť duálnym objektívom, tvrdí Sony

· 1 min read
Budúci rok bude patriť duálnym objektívom, tvrdí Sony

Od pripravovaného iPhonu 7 sa očakáva, že by doň firma Apple mohla zabudovať novú technológiu duálneho objektívu. Tá by mala vylepšiť kvalitu fotiek najmä v horšom svetelnom prostredí a zároveň by mohla ponúknuť optický zoom. Keďže je fotoaparát v aktuálnom iPhone 6S vyzdvihovaný mnohými odborníkmi, ktorí ho dokonca prirovnávajú k digitálnym zrkadlovkám, optický zoom by bol opäť skvelým prínosom.

Samozrejme, informácie o duálnom objektíve v iPhone 7 nie sú potvrdené. Firma Apple sa k tomu zatiaľ oficiálne nevyjadrila. V prospech tejto "fámy" však hovorí aj vrchný finančný riaditeľ spoločnosti Sony Kcnichiro Yoshida. Ten počas zverejňovania ziskov z tretieho štvrťroku oznámil, že budúci rok zažijú smartfóny vzlet "duálnych objektívov". Podľa neho bude rok 2017 patriť duálnym fotoaparátom, čo znamená, že minimálne Sony už teraz chystá niečo podobné.

Čítaj tiež: Takto by mali vyzerať fotky z duálneho fotaparátu v iPhone 7

zdroj: thefinanceteam.co.za

"Trh high-end smartfónov sa začína spomaľovať," hovorí Kcnichiro Yoshida. "To môže mať vplyv na dopyt po výrobe smartfónov s duálnymi objektívmi."

Tieto obavy potvrdzujú aj názory mnohých analytikov, ktorí nepredpovedajú firme Apple úplne svetlú budúcnosť. Tento rok síce oznámila rekordné tržby, avšak odborníci sa zhodujú, že budúci rok by mohla kalifornská spoločnosť zažiť prvýkrát pokles predajov. Je preto logické, že by sa Apple pokúsila prísť s niečím úplne novým, čo duálna kamera rozhodne je.

zdroj titulného obrázka: 9to5mac.files.wordpress.com
zdroj: 9to5mac.com/