Budeme môcť na Androide používať iMessage?

Aplikácia iMessage slúžila doteraz výhradne používateľom iPhonov. Modré bubliny v kombinácii so zelenými neznalým moc nehovorili a ani si možno nevšimli ten rozdiel. Pri dnešných nízkych cenách za sms správy je užívateľom niekedy jedno, či je správa poslaná zdarma ako iMessage, alebo ako platená sms. Ale keď je možnosť zdarma, tak prečo nie? :-)

Na poslednej WWDC 2016 firma Apple priniesla veľa noviniek v správach, nové emoji, dynamické správy, nálepky... Viac si môžete prečítať v našom článku TU alebo pozrieť krátke video.


Fanúšikovia Android zariadení, ktorí dúfali, že možno na WWDC 2016 by sa objavila pozitívna zmienka o možnosti používaní iMessage na ich zariadeniach, budú zrejme sklamaní. Podľa predstaviteľov Apple to tak v dohľadnej dobe určite nebude. Napriek mnohým chýrom pred konferenciou, že by sa tak mohlo udiať, podľa spoločnosti je viacero dôvodov, prečo to ponechať ako exkluzivitu v iOS.
A prečo nie, na to sú dve hlavné odpovede z prostredia vedenia Apple:
  1. V súčasnosti sa používa okolo miliardy zariadení Apple, ktoré spoločnosti poskytujú dostatočné dáta a informácie pre budúci vývoj.
  2. Pod úspešný marketing a predaj našich zariadení je podpísaná aj aplikácia iMessage, ktorú v iných zariadeniach nenájdete. Spoločnosť by nerada prišla o zisky.

Objavili sa aj špekulácie, že firma Apple to bude musieť umožniť, aby nestratila krok s konkurenciou a aby od nej neodchádzali zákazníci. No napriek miernemu poklesu predaja oproti ostatným rokom je to skôr zbožné prianie a predaje budú pravdepodobne znovu stúpať s uvedením nového iPhonu 7 na jeseň tohto roku. Jednoducho, kto si kúpi Android, nemôže tam očakávať iMessage a podobné Apple produkty.
Napriek týmto tvrdeniam sa v minulosti objavili Apple produkty pre Android, napríklad Apple Music app. Takže majiteľom Android zariadení ostáva iba dúfať.


Zdroj titulnej foto: [imore.com](http://www.imore.com/sites/imore.com/files/styles/larger_wm_brw/public/field/image/2014/08/imessage_failed_iphone_5s_hero.jpg?itok=n8L38ma8)

Zdroj: appleinsider.com

Lubos Cerven

Lubos Cerven