Bude výroba iPhonu 7 celá veda? Firma Apple začala zamestnávať o mesiac skôr!

Bude výroba iPhonu 7 celá veda? Firma Apple začala zamestnávať o mesiac skôr!

Spoločnosť Economic Daily News oznámila, že firma Apple začala najímať nové pracovné sily na montáž iPhonu 7 už v máji.

Je neobyčajne zaujímavé, že firmy Foxconn a Pegatron začali hľadať zamestnancov na konštruovanie nového iPhonu o mesiac skôr, ako to bolo pri predošlých modeloch. Potvrdzujú to inzeráty na ich internetových stránkach. Pravdepodobne tak učinili kvôli školeniu nových ľudí. Očakáva sa totiž, že nová vlajková loď Apple bude o čosi zložitejšia ako jej predošlé verzie.

Z únikov správ sa bežne dozvedáme, že iPhone 7 bude veľmi podobný jeho predchodcom iPhonu 6s a iPhone 6s Plus. Napriek tomu, že spoločnosť Apple spravila zásadné zmeny každé 2 roky, neočakáva sa, že v tomto roku k tomu príde.

cnet.com

Možno sú tieto úniky nepravdivé a výraznejšia zmena dorazí už koncom roku 2016. Nevyvrátiteľnou možnosťou zatiaľ zostáva fakt, že Economic Daily News sa môže mýliť (nebolo by to prvýkrát). Foxconn a Pegatron začali s naberaním nových pracovných síl - ale je tu aj iná možnosť než celkovo obtiažnejšia výroba. Môže ňou byť potreba firmy Apple pripraviť viac telefónov v dostatočnom predstihu pred odhalením a následným štartom predaja. To by zabránilo prípadnému meškaniu objednávok.

Zložitosť nemusí nutne znamenať zmenu dizajnu mobilu. Apple môže taktiež začať s používaním nových komponentov - to je tiež dôvod na predĺžené školenia nových zamestnancov. O iPhone 7 sa hovorí, že bude prvý prachotesný a vodotesný výrobok z radu iPhone. Tieto novinky a dodatočné testy produktu, ktoré z nich vyplývajú, môžu mať z následok viac školení, ako je obvyklé.

express.co.uk

IPhone 7 bude pravdepodobne obsahovať nové vnútorné komponenty ako A10 SoC procesor a grafiku budúcej generácie, ktoré zaručia výrazne lepší výkon. Taktiež sa možno prvýkrát dočkáme 3 GB RAM v smartfóne od Applu. Vzhľadom na to, že pravdepodobne nebude mať port na slúchadlá. Intel si zarobí a poskytne Apple LTE čipy novej generácie, budeme sa môcť nimi pripojiť na slúchadlá cez LTE sieť. Avšak pripojenie bude možné tiež cez Bluetooth alebo cez Lightning.
Dlho spomínaný duálny objektív kamery sa pravdepodobne bude vzťahovať iba na 5,5-palcový model iPhone 7 Plus.
IOS 10 môže tiež priniesť nejaké indície o tom, čo možno očakávať od nového hardvéru.
Apple uvoľní prvú beta verziu systému iOS 10 na WWDC v júni.

V prípade, že sa iPhone 7 dostane čoskoro do výroby, môžme očakávať ďalšie úniky správ najbližších niekoľko mesiacov (kto by nezaspieval za zopár drobných :)). Verejný debut je plánovaný na jeseň, najpravdepodobnejšie v septembri.


Zdroj titulnej foto: static.pexels.com

Zdroj: 9to5mac.com