Bude v budúcnosti baterka v remienku hodiniek AppleWatch?

· 2 min read
Bude v budúcnosti baterka v remienku hodiniek AppleWatch?

Spoločnosť Apple už možno práve našla riešenie na krátku životnosť batérie hodiniek AppleWatch.
Chcú umiestniť batériu do remienka.2. Februára 2017 podala spoločnosť Apple patentovú prihlášku na ich nový patent. Z obrázku patentu je zreteľne vidieť batériu umiestnenú v remienku hodiniek (viď. na obrázku nižšie), hodinky pripomínajú AppleWatch ale ich displej sa líši kruhovým tvarom od klasického obdĺžnikového.
Zdroj: Cnet.com
Hodinky AppleWatch zvádzajú každodenný boj s výdržou batérie. Apple uvádza priemernú výdrž batérie 18 hodín, čo je podľa môjho názoru málo nato, že sú to hodinky určené na každodenné používanie. Pokiaľ chceš s hodinkami fungovať každodenne a nechceš sa pozerať na prázdny čierny displej mal by si si ich nabíjať každý deň.
Je dosť možné, že aj z tohto dôvodu si dal Apple schváliť tento patent. Zväčšenie výdrže batérie by malo pomôcť Applu v budúcom konkurenčnom boji naproti ostatným výrobcom Smart hodiniek a tak pravdepodobne aj dosiahnuť úplnú špičku trhu.


Zdroj: wareable.com

Doposiaľ nieje známe, či nový patent s batériou umiesnenou v remienku spôsobí značné zväčšenie hrúbky remienku a rovnako nieje známe koľko batérií bude umiestnených v remienku a či to budú spomínané batérie vôbec umiestnené samostatne v remienku.


Spolu s patentom batérie je na obrázku vidieť aj kruhový dizajn hodiniek. Podobný kruhový dizajn majú aj hodinky ako Samsung Gear S2 alebo Huawei Watch.
V budúcnosti je dosť možné, že sa Apple pripojí do skupiny Smart hodiniek vyzerajúcich ako klasické hodinky.


Zdroj titulej foto: [cultofmac.com](http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uploads/2015/08/wearables-soar-in-q2-2015-as-apple-watch-aims-for-the-top-image-cultofandroidcomwp-contentuploads201505apple-watch-6_1.jpg) **Zdroj: [cnet.com](https://www.cnet.com/news/apple-watch-batery-strap-round-face-patent-application/)**