Bude takto vyzerať iPhone 7?

Bude takto vyzerať iPhone 7?

iPhone je nepochybne najznámejší produkt od Apple. Je preto pochopiteľné, že je oň najväčší záujem. Iba chvíľu po tom, čo prišiel iPhone 6s, začínajú vychádzať na svetlo sveta informácie o jeho nástupcovi: iPhone 7. Poďme sa v tomto článku spoločne pozrieť na to, čo o ňom doteraz vieme.

iPhonu 7 by sme sa mali už klasicky dočkať na jeseň. V tomto prípade je však možné, že príde koncom leta. Dohady sme už mohli zaregistrovať pri predchádzajúcich iPhonoch a nikdy sa nepotvrdili, je to nepravdepodobné aj teraz. Dočkať by sme sa pritom mali 2 iPhonov: iPhone 7 (4,7") a iPhone 7+ (5,5"). Vzhľadom na úspech väčších iPhonov Apple nepredstaví menší iPhone so 4-palcovým displejom. Bol by to od neho krok späť, navyše neopodstatnený.

Dobrá správa je, že by sa už konečne mala prestať predávať 16-GB verzia. Tentokrát by mala ponuka pozostávať z 32, 64 a 128-GB verzie.

Displej by mohol dostať vyššie rozlíšenie. Teóriu, že je Retina dostačujúca, Apple vyvrátil už pri iPhone 6+, ktorý ponúka vyššie rozlíšenie. V prípade iPhone 7 by navyše mohol byť displej zaoblený. Minimálne jemne.

iPhone 7 by mal byť tenší ako všetky predchádzajúce iPhony. Je otázne, ako sa Apple popasuje s batériou. Je však pravda, že nové "šestkové" telefóny s jabĺčkom už ponúkajú dostatočnú výdrž.

Či sa dočkáme nejakej novinky v podobe napríklad beztlačidlového telefónu, je otázne. Je však jasné, že ak niečo takéto Apple ponúkne, tak sa nový iPhone stane vodoodolným. Pochybujem však, že by Apple chcel meniť roky zaužívaný design a spôsob ovládania. Apple si nemôže dovoliť zlyhať. A ako nezlyhať? Stačí si predstaviť niečo, čo už v minulosti malo úspech, a dať to do nového kabáta. Stačí si predstaviť iPhone 7.