Bude sa dať iPhone 8 nabíjať bezdrôtovo? Nový únik to tvrdí

· 1 min read
Bude sa dať iPhone 8 nabíjať bezdrôtovo? Nový únik to tvrdí

Všade možne sa objavujú rôzne fotky s dizajnom, aký by mal mať iPhone 8. Tiež sa na internete dočítame, aké lákavé novinky by mal iPhone 8 mať. Touch ID v displeji, či ho úplne nahradí Face ID - odomykanie pomocou tváre? Táto a mnohé ďalšie otázky dennodenne motajú hlavy autorom článkov, ako som ja.

Nikto nikdy presne nevie, čo bude nový iPhone obsahovať. Nikdy nie je nič stopercentne presné. Všetko sa naisto dozvieme až po jeho predstavení, dovtedy sa môžeme len domnievať, či tvrdiť (avšak nikdy nie so 100% istotou). Iné to nebude ani tento krát.

Na čínskych sociálnych sietiach koluje táto fotografia.

slashleaks.com

Viete čo to je? Nie?

Bežnému človeku, ktorý sa moc do takýchto "vecičiek" nevyzná by to nič nepovedalo, maximálne by zo seba dostal, že ide o cievku, a to len za predpokladu, že absolvoval základnú školu a dával pozor na fyzike.

Je to modul na bezdrôtové nabíjanie. A nie hocijaký. Je takmer isté, že ide o zariadenie pre iPhone.

Ako to môžem tvrdiť? V spodnej časti tohoto "čuda" sa nachádza Lightning konektor.

Ktorý iný smartfón má Lightning konektor? Chápete? Som rád. Len iPhone.

Prečo by mal Apple pracovať na bezdrôtovom nabíjaní? Na firmu je totižto vyvíjaný obrovský tlak, neskutočný. Každý verný fanúšik totižto očakáva, že na také okrúhle narodeniny iPhonu, ako sú jeho desiate, musí prísť nejaká "mega super ultra bomba". Práve tým má nový iPhone, volajme ho iPhone 8, byť.


Zdroj titulnej foto: [neurogadget.net](http://neurogadget.net/2016/09/18/iphone-8-8-plus-will-support-wireless-charging/39926) **Zdroj: [businessinsider.com](http://www.businessinsider.com/apple-iphone-8-part-photo-leak-wireless-charging-rumors-2017-7)**