Bude nový MacBook Pro podporovať 4G siete ?

· 2 min read
Bude nový MacBook Pro podporovať 4G siete ?

Prednedávnom sme si mohli všimnúť, že firma Apple plánuje vydať nový MacBook Pro ešte tento rok. Novinka by nám mala priniesť tenší dizajn ako pri súčasnej generácii, podporu Touch ID a OLED dotykový panel nad klávesnicou. Avšak je tu jedna vec, ktorú užívatelia MacBookov požadovali: aby nový MacBook Pro dostal možnosť pripojenia na mobilný internet. Patently Apple pred nedávnom poznamenal, že firma Apple tento patent pre nové MacBooky Pro získala.

Avšak toto nie je prvýkrát, čo ste sa mohli stretnúť s podobným nápadom. V roku 2011 sa na stránke eBay.com objavil MacBook Pro s podporou 3G siete a slotom na SIM kartu. Predajca uvádzal, že išlo o nevydaný prototyp MacBooku. Je však možné, že Apple o nápade uvažuje. Dočkáme sa notebooku so 4G pripojením?

Zdroj: creativebits.org

Steve Jobs bol vždy proti zavedeniu mobilného internetu do MacBookov. Sám však priznal v roku 2008, že firma Apple uvažovala o tejto možnosti, ale nakoniec bola zamietnutá. Avšak od tohto roku sa v danej oblasti veľa vecí zmenilo, hlavne s nedávnym vydaním Apple SIM s iPadmi.

Keď firma Apple predstavila Apple SIM s novými iPadmi, ponúkla nám možnosť používania celého radu operátorov, či už doma, alebo v zahraničí, bez toho, aby sme si menili SIM kartu. Keď si dnes kúpite nový iPad s podporou mobilného internetu, môžete si vybrať vami preferovaných operátorov a meniť ich môžete kedykoľvek. Presne tento systém by mohol dostať aj nový MacBook Pro.

Zdroj: hablandodemanzanas.com

S možnosťou pripojenia sa na mobilný internet prichádzajú, samozrejme, aj poplatky pre užívateľa, ako je to aj pri iPadoch. Apple si za túto možnosť účtuje 129 $ pri iPadoch, čiže s podobnou sumou by sme mohli rátať aj pri MacBookoch.

Dáta internetu tiež nie sú zadarmo, takže tu prichádza ďalšia položka, za ktorú by sme museli platiť. Nie je to však rovnaké ako pri mobiloch či tabletoch. Tie sú optimalizované na to, aby šetrili našimi dátami, teda využívajú mobilné verzie stránok. Z toho vyplýva, že rozdiel by tu bol aj v prečerpaných dátach, čo sa tiež prejaví v poplatkoch.

Zdroj: 9to5mac.com

Osobne si myslím, že tento nápad má perspektívu, hoci sa nezhoduje s ideami Steva Jobsa. Musíme ale uznať, že sa od spomínaného roku 2008 mnoho vecí zmenilo. Veľmi rád by som sa stretol s takouto možnosťou pri nových MacBookoch Pro. Dnes sa už prakticky nevieme zaobísť bez mobilného internetu, a keby ho práve nová generácia MacBookov Pro obsahovala, bol by to naozaj veľký pokrok. Čo myslíte vy? Utratili by ste o zopár eur viac, aby váš MacBook Pro podporoval LTE?


Zdroj titulnej foto: [9to5mac.com](https://9to5mac.files.wordpress.com/2015/11/apple-sim.jpg?w=2000&h=0#038;h=500)

Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read