Bude mať iPhone 7 procesor od Intelu?

Bude mať iPhone 7 procesor od Intelu?

Nový iPhone 6s a 6s Plus tu už máme mesiac a to znamená, že sa na nich už stihli urobiť naozaj všelijaké testy. Samozrejme veľa ľudí zaujíma, ako sa novým vlajkovým lodiam darí po rýchlostnej stránke. A výsledky sú naozaj zaujímavé. I napriek tomu, že znova vidíme rapídny nárast vo výkone, Apple sa stále snaží čo najviac znížiť svoje výrobné náklady za účelom zvýšenia profitu. (Ako keby nestačilo, že už teraz na jednom predanom iPhone 6s Plus zarobí 513 dolárov.)

No a kde chce teda šetriť? Intel pracuje tvrdo na tom, aby ponúkal širokej verejnosti výkonné procesory za čo najnižšiu cenu. Tim Cook má teda znova nad čím premýšľať. A ako ku celej tejto situácií došlo?

Pred dvoma týždňami sme Vás informovali o tom, že Apple použil vo svojich nových smartfónoch dva druhy čipov. To rozvírilo vody pochybností o tom, či je tento krok správny a čo Apple presvedčilo urobiť tak.

Zrejme išlo o záruku toho, že ak sa čokoľvek stane jednému dodávateľovi, spoločnosť na ňom nebude závislá. No a keďže sa iPhony predávajú ako teplé rožky, jeden výrobca nie je úplne ideálny a nemusí stíhať všetky termíny. Nakoľko je ale Intel jedným z najväčších výrobcov a dodávateľov čipov všeobecne, obe tieto riziká by sa prudko znížili.

Ako sa hovorí, počkaj času ako hus klasu. Znova nás čaká dlhých 11 mesiacov za ďalším, dúfame, že úspešným pokračovateľom rady iPhone. Veľa vecí sa dovtedy môže ešte zmeniť, a tak nie je nič isté.