Bude iPhone ešte tenší? + anketa

Bude iPhone ešte tenší? + anketa

Hrúbka. Jeden z parametrov, ktoré sa stále menia. Či už je to televízor, počítač, telefón alebo tablet. Ako roky plynú, toto číslo sa neustále zmenšuje, zariadenia sú stále menšie, kompaktnejšie, tenšie. Keby ste starým rodičom dnes ukázali tablet a vysvetlili im, čo všetko vie, nie som si istý či by tomu rozumeli.

Apple tiež celkom výrazne prispieva do tohoto trendu stáleho znižovania tretieho rozmeru. Aj jeho výrobky sú skoro každým rokom tenšie. Nový iPhone má ale byť o nejaký ten kúsok milimetra hrubší a to kvôli údajnému ForceTouchu. Bohužiaľ, stále sa stretneme s vytŕčajúcou kamerou.

No a tu sa pýtajú otázky. Bude iPhone 7 znova ešte tenší? Potrebujeme ešte tenšie smartfóny? Nepotrebujeme radšej väčšiu výdrž batérie?

O pár rokov sa zastaví tento hon za stále tenším profilom telefónu. Bude to napríklad kvôli komponentu zvanému batéria. Tých vecí, ktoré zabrzdia vývoj je viac, my sa ale teraz budeme venovať výdrži. Výrobcovia zatiaľ úspešne ignorujú túto prekážku. No, úspešne. Baterka by mohla byť lepšia už teraz. A teraz nehovorím iba o iPhone. Myslím tým všeobecne telefóny. Áno, je to pekné mať tenký smartfón. Ale koľkí z nás si ho dávajú do obalu? Niekde som čítal, že 87% užívateľov nosí svoj iPhone nejakým spôsobom chránený.

V niektorých prípadoch je ale tenkosť to, čo produktu pomáha a nejak nelimituje to ostatné. Dovolím si povedať, že keby nie sú MacBooky také tenké, nepresadili by sa tak ľahko. Apple, dá sa povedať, začal s novou érou notebookov, ultrabookov. MacBooky sa vyznačujú ľahkosťou, portabilitou, malou hrúbkou, ale čo je tiež veľmi podstatné, úžasnou výdržou. A toto nám pri telefónoch chýba. Sú tenké, je to super, ale ja osobne sa nedostanem so svojím tenkým smartfónom na hranicu dvoch dní. Niekedy mám problém prežiť aj ten jeden.

Ďalším výrobkom od Apple, kde mi hĺbka neprekáža je iPad. Ako som už párkrát spomínal, mám najtenší iPad zatiaľ. Prednedávnom som na našu facebookovú stránku dával screenshot, aký mám čas používania. Bol som milo prekvapený, že som sa dostal na hranicu 13 hodín. A to som surfoval na internete, pozeral videá, hral GTA... Nešetril som ho. Pritom sa rozprávame o hrúbke 6.1 milimetra.

Toť vše na môj pohľad stálej honby za tenšou a tenšou elektronikou. Budeme radi ak sa s nami podelíte v komentároch o Váš názor. Páčia sa Vám tenké telefóny alebo by ste obetovali pár milimetrov a lepšiu výdrž batérie. Tiež nás potešíte ak vyplníte anketu.

Čo hovoríte na neustále tenšie telefóny?
Páčia sa mi
Páčia sa mi, ale preferujem lepšiu výdrž batérie
Je mi to jedno - nepoužívam žiadnu ochranu
Je mi to jedno - používam kryt, obal...
Poll Maker