Bude Apple trhať rekordy aj v predaji Smart hodiniek?

· 1 min read
Bude Apple trhať rekordy aj v predaji Smart hodiniek?

Nie je prekvapením, že ďalší z výrobkov od jabĺčka trhá rekordy v predajnosti. Hneď v prvý deň, v ktorý sa dalo predobjednať hodinky, sa predalo takmer milión kusov (957 000). Odhaduje to štúdia od Slice Intelligence. Apple už požiadal svojho ázijského dodávateľa, aby dodal 5 až 6 miliónov hodiniek na prvý štvrťrok. Ako aj bolo predpokladané, väčšina spotrebiteľov išla po najlacnejšej variante Sport. Tá tvorila až 62% objednávok. Najpopulárnejší model bol Space Grey Sport, Apple Watch, Silver Sport. Zo Space Black Apple Watch modelu boli predané len 3%. Ale všetky tieto čísla platia len pre objednávky z USA. Zvýšných 8 krajín, v ktorých je možné si objednať hodinky neboli počítané, a teda je veľmi pravdepodobné, že predpredaje sú omnoho vyššie, a to predovšetkým v Číne, kde je stále väčší dopyt po Apple produktoch.

Odlišné názory

Veľké finančné spoločnosti majú odlišné názory pri odhadoch predajov hodiniek. Spoločnosť Global Securities Research odhaduje až 40 miliónov kusov, podobne ako BMO Capital, ktorá odhaduje 39 miliónov, naopak spoločnosť Piper Jaffray len niečo okolo 8 miliónov. Analytici aj tak predpokladajú, že hodinky od Apple budú natoľko prevratné, že predbehnú v predajnosti aj gigantov, ktorí sa výrobou smart hodiniek už zaoberajú dlhšiu dobu, ako napríklad Samsung či Sony.

Odhady hovoria aj v prospech nového Macbooku.

V piatok Apple spustil nie len predpredaj smart hodiniek, ale aj Macbooku. Podľa Slice predajú 48 000 kusov Macbookov, z čoho si až 43% ľudí kúpi aj hodinky.