Bude Apple Music ponúkať naďalej exkluzívny obsah?

· 2 min read
Bude Apple Music ponúkať naďalej exkluzívny obsah?

Apple Music je už s nami nejaký ten piatok. Na tri mesiace je zadarmo, tak ak ste tak ešte neurobili, šikovne ho treba vyskúšať. Spoločnosť si uvedomuje, že ak sa chce presadiť, musí ponúknuť niečo extra, a tak to skúša vydávaním exkluzívneho obsahu.

V piatok sa tak stalo znova a na Apple Music pribudol klip na pesničku Energy z Drakeovho posledného albumu If You're Reading This It's Too Late. Nestalo sa tak prvýkrát. Spomenúť môžeme aj klip na pesničku Freedom od Pharella Williamsa, ktorý doteraz nie je dostupný na YouTube. Je ale asi iba otázkou času, kedy sa tak stane.

Apple Music nelenil a rozhodol sa na svoj počin zlanáriť aj Eminema. S videom na song Phenomenal taktiež patrí medzi vybraných partnerov Apple Music. Tento klip taktiež nenájdete oficiálne na YouTube aj keď užívateľ, ktorý sa prezentuje ako Eminem, dokonca používa aj to isté meno už video na stránku zavesil. Predpokladáme, že ho nahral z počítača nejakým programom a neskôr sprístupnil. Oficiálny kanál totižto obsahuje iba lyric verziu.

Povráva sa, že Apple vlastní vlastné nahrávacie štúdio, kde boli spomínané videá aj natočené a vytvorené. Korporácia sa bude aj naďalej snažiť vydávať pesničky a klipy, ktoré inde nenájdete. Do budúcna by tu mali byť diela od interpretov ako napríklad Purity Ring, Diddy, James Bay alebo M.I.A..

Úsilie spoločnosti pokračuje a Drake oznámil, že bude spolupracovať s Applom, a to takým spôsobom, že bude mať vlastnú šou v rádiu Beats 1.

Z týchto krokov môžeme dedukovať, že nahryznuté jabĺčko ide naozaj tvrdo do boja s konkurenciou. Snaží sa propagovať svoju službu a pravdepodobne ju to stojí aj dosť veľké peniaze. Nevieme či sú takéto investície potrebné. Služba používa aplikáciu Hudba, ktorá už je zakomponovaná v systéme. Nie je teda potrebné inštalovať nič nové. Jediné čo urobíte je otvoríte aplikáciu a prihlásite sa na odber. A keďže je služba na tri mesiace zadarmo a neskôr stojí rovnako ako konkurenčný Spotify alebo Google Hudba, prečo nezostať pri Apple Music? Neskoršie rozhodovanie sa už odvíja iba od preferencií každého používateľa a s tým už Apple neurobí nič.

Apple hudbe sme zozačiatku nepredpokladali veľký úspech. Stále sme trochu skeptickí, ale keď vidíme ako sa firma snaží, sme zvedaví, ako to celé dopadne. Aké máte skúsenosti s novou streamovacou službou vy?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read