Bude Apple obmieňať niektoré produkty raz za dva roky? / NÁZOR

· 1 min read
Bude Apple obmieňať niektoré produkty raz za dva roky? / NÁZOR

Sobota podvečer, ležím v posteli, psychicky sa pripravujem na večer a rozmýšľam, o čom by som mohol napísať. Chcelo by to niečo čisto z vlastnej hlavy, svoj názor. S názorovými článkami, ak si správne pamätám, začal Marián, a mne sa tento koncept páči. Dovolím si teda prispieť do tejto rubriky.

Nápad skrsol tak, že som si čítal na iPade a zrazu ma napadlo, že tento rok boli priaznivci väčšieho iPadu ukrátení. Updatu sa dočkal menší brat, iPad Mini a svetlo sveta prvýkrát uvidel aj iPad Pro. Kde ale zostal iPad Air?

Možno sa pod hromadou všetkých tých papierov a návrhov v Apple stratil. Ak ale patríte medzi tých optimistov, ktorí ešte stále čakajú, že to príde tak, ako nové turné Elánu, máme tu dve alternatívy. Buď sa dočkáme iPadu Air 3 (?) v novembri, ako nasvedčujú niektoré zdroje alebo sa Apple rozhodol, že na tento rok nádielka tabletov stačí. Ja osobne sa skôr prikláňam ku druhej možnosti.

Dôvodov, prečo sa Apple rozhodol takto môže byť viac. Air 2 mu jednoducho prišiel ešte stále dostatočne vyspelý na svoju dobu, a tak iba dotiahol Mini na rovnakú úroveň. Druhým môže byť fakt, že predaje tabletov stále klesajú a tak spoločnosť nevidí významný dôvod venovať dôležitý čas na významné zmeny v tejto oblasti.

Netvrdím, že by mi táto zmena vadila. Vadiť ale asi bude používateľom, ktorí chcú mať stále to najlepšie a najnovšie vo svete technológií. Že by sme nakoniec boli svedkami toho, čo môžeme vidieť aj pri hodinkách Apple Watch?