Bude Apple mobilný operátor?

Na podujatí v Amsterdame Startup Fest Europe sa objavil aj Tim Cook. V rozhovore odpovedal na rôzne otázky ohľadom vplyvu Apple na startupy, reč bola o technológiách vo vzdelávaní, o Apple Watch a jednou z najzaujímavejších častí bola otázka o možnosti stať sa mobilným operátorom.

Bohužiaľ, Tim Cook túto skutočnosť zatiaľ vylúčil, hoci spoločnosť Apple podľa neoverených správ skúšala experimentovať s touto myšlienkou v auguste minulého roka.


Zdroj: http://media.idownloadblog.com


**Tim Cook: **"Naše schopnosti sa neupierajú na mobilné siete. Spolupracovali sme s mobilnými operátormi v USA a vo Veľkej Británii, aby sme sa dozvedeli viac. Ale chceme robiť veci, ktoré sa dajú robiť viac globálne ako jednotlivé mobilné siete. Jednoducho, s týmito technológiami nemáme skúsenosti."


Za zmienku stojí fakt, že spoločnosť zvažovala túto myšlienku už od roku 2011, hlavne s produktom iPad Pro, s vloženou SIM kartou (Apple SIM), ktorá slúži na možnosť zakúpenia dátových balíkov bez viazanosti. Jednoducho, pri cestovaní, či už po Slovensku, alebo po celom svete, si skočíte do najbližšej predajne premium resellera a môžete si zakúpiť mobilné pripojenie na obdobie svojej cesty - na jeden deň, týždeň alebo aj mesiac. Prepojenie na sieť bude prostredníctvom lokálnych operátorov. Nič viac, nič menej, ale to mobilného operátora z Apple nerobí, a zatiaľ teda ani robiť nebude.Zdroj titulnej foto: [zatznotfunny.com](http://zatznotfunny.com/wp-content/uploads/2014/10/apple-sim-1024x829.jpg) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/05/24/apple-mvno-no-tim-cook/)**
Lubos Cerven

Lubos Cerven