Brilantný návrh upozornení na zamknutú obrazovku

· 2 min read
Brilantný návrh upozornení na zamknutú obrazovku

Pozná to hádam každý! Ráno sa prebudíš a tvoj iPhone ťa privíta niekedy priam nekonečným zoznamom upozornení a správ, ktoré sa objavili počas noci. Viac ako 50 neprečítaných e-mailov, nespočetné množstvo upozornení zo sociálnych sietí, pripomienky kalendára či neprečítané SMS správy. Takýto stav môže byť značne neprehľadný, až do takej miery, že by si väčšina z nás želala zmenu.

Zdroj: thebigboss.org

Bývalý dizajnér Apple Louie Mantia prišiel s revolučným návrhom, ako tento problém vyriešiť. Mantia pracoval pre Apple ako dizajnér až do roku 2011. Napriek tomu, že v Apple už nerobí, vytvoril nádherné nové rozhranie, ktoré si rozhodne zamilujete. Aby sme netrávili prvé okamihy dňa rolovaním nekonečného zoznamu oznámení, Mantia navrhol zjednodušenie rozhrania zamknutej obrazovky iPhonu.

Už na prvý pohľad je návrh veľmi sympatický. Takáto zamknutá obrazovka je omnoho jednoduchšia a štýlovejšia ako aktuálna. Na spodnej časti obrazovky sa zobrazí aktuálne počasie, vďaka čomu si môžeš omnoho ľahšie naplánovať svoje ráno. Tieto informácie sa pravidelne aktualizujú podľa dennej doby a aktuálnej polohy.

Zdroj: bgr.com

Najväčšia zmena by ale nastala vo forme zobrazovania väčšieho počtu upozornení, ktoré sa na zamknutej obrazovke objavia. Jednotlivé oznámenia sú zoskupené do skupín podľa aplikácií, ktoré sú reprezentované ikonou samotnej aplikácie. Na zobrazenie zoznamu jednotlivých oznámení následne stačí len kliknúť na zodpovedajúcu ikonu.

Návrh má zakomponovanú aj funkciu, ktorá v prípade prvého prebudenia telefónu zaželá majiteľovi pekné ráno a oznámi mu, čo nové sa udialo, kým spal.

Zlou správou ale ostáva, že Apple neplánuje zmenu zamknutej obrazovky využívajúcu inteligentnejšie a jednoduchšie rozhranie, akú predstavuje tento návrh. Ak budeme mať šťastie, jailbreak komunita by mohla tvrdo zapracovať a Mantiovu víziu priviesť do reality.

Zdroj titulnej foto: tekrevue.com
Zdroj: bgr.com