gps

BootPrint - Záchrana v prípade, že stratíte signál a neviete kde ste

· 2 min read
BootPrint - Záchrana v prípade, že stratíte signál a neviete kde ste

Veľa ľudí obľubujúcich turistiku si so sebou zvykne nosiť iPhone namiesto GPS navigácie. Pokiaľ medzi nich patríte aj vy, možno poznáte situáciu, kedy ste sa odrazu stratili a potrebovali sa pozrieť na svoju aktuálnu polohu na mobile. Čo ale robiť, pokiaľ ste na mieste, kde nie je žiadny signál, mobilné dáta a ani GPS? V takejto chvíli je vám odrazu kopec užitočných aplikácií úplne zbytočných. Navigácia, telefón ani SMS vám nebudú stačiť a vy si musíte pomôcť sami.

Bootprint - Záchrana v prípade, že stratíte signál

Práve pre ľudí, ktorí majú podobné problémy, bola vymyslená šikovná aplikácia BootPrint, vďaka ktorej sa môžete cítiť v bezpečí aj v oblastiach, ktoré nepoznáte a paličky signálu zvyknú často nepríjemne klesať. BootPrint si zapisuje vašu cestu a priebežne zaznamenáva oblasti, kde ešte chytal dostatočne silný signál. V prípade, že by vám následne nečakane vypadol, aplikácia vás okamžite zavedie na miesto, kde ste ho naposledy chytili.

Bootprint je veľmi jednoduchý na použitie. Stačí, keď aplikáciu spustíte a počkáte, kým zaznamená vašu GPS polohu. Appku môžete následne nechať spustenú na pozadí a mobil ďalej používať. Bootprint si bude priebežne aktualizovať údaje o polohe. Pokiaľ by ste náhle stratili signál, pamätá si, kde naposledy signál zachytil. Vám potom stačí aplikáciu opäť spustiť a na displeji sa vám ukáže kompas ukazujúci smer k poslednému známemu miestu spolu s vzdialenosťou, ktorú musíte prejsť.

Bootprint vás zavedie k najbližšiemu miesto so signálom

Samozrejme, keďže Bootprint nebude mať k dispozícií mobilné dáta ani GPS, nedokáže vám ukázať presnú cestu, ktorou by ste sa mali pustiť. Vie len ukázať správny smer, kade máte ísť a vypočíta vzdialenosť vzdušnou čiarou. Aj to však dokáže pomôcť, pokiaľ sa stratíte a neviete čo ďalej.

Bootprint rozhodne odporúčame v prípade, že sa pustíte do prírody na miesta, kde ste nikdy predtým neboli a nemáte po ruke dostatočne silnú GPS navigáciu. Nikdy neviete, či ho nebudete potrebovať.

Názov: Bootprint - Pocket Survival
Jazyk: Anglický
Autor: Leland Roys
Kompatibilita: iOS 6.1 a vyššie
Cena: 0.99$
Stiahnuť z App Store