Huawei P9 sa dočká virtuálnej reality

· 1 min read
Huawei P9 sa dočká virtuálnej reality

To, že virtuálna realita sa dnes dostáva do popredia technológií, nie je žiadna novinka a Huawei to veľmi dobre vie. S príchodom novej vlajkovej lode Huawei P9 vývojári prišli aj s virtuálnou realitou pre Huawei P9 a Huawei Mate 8. Funguje to ako každý iný VR headset. Jednoducho zoberieš svoj Huawei smartfón a pripevníš ho na predok headsetu.

Zdroj: Huawei

Značka Huawei si je vedomá toho, že na domácom čínskom trhu dominuje Samsung so svojou virtuálnou realitou, na ktorej spolupracuje s Oculusom, a tak sa viac sústreďuje na americký, európsky a juhokórejský trh. Cena Huawei VR ešte nebola zverejnená a dlho aj nebude, pretože to bude mimo Číny. Značka Huawei ešte nemá celkom jasno v tom, akú cenovú reláciu má nastaviť svojmu headsetu, keďže sa vždy orientovala na čínsky trh a podľa toho stanovovala cenu.

Zdroj: Android Authority

Huawei VR príde s viac ako 4 000 videami a 40 hrami, ktoré môžeš získať zadarmo. Bude taktiež obsahovať stovky panoramatických obrázkov pre spestrenie obsahu tvojej VR. Zatiaľ nie je známe, aké zdroje dodajú tento obsah ani kde ho získaš, a preto ostáva pri tejto otázke veľký otáznik.

Zdroj titulného obrázka: gearburn.com
**Zdroj: The Verge**