Boj FBI s Apple je zatiaľ odložený

· 1 min read
Boj FBI s Apple je zatiaľ odložený

Ministerstvo spravodlivosti prestalo vyšetrovať prípad, ktorý bol proti Apple. Prebehol viac ako mesiac súdnych naťahovačiek kvôli oslabeniu bezpečnosti iPhonu 5C, ktorý patril strelcovi Syedovi Rizwan Farookovi. Nakoniec sa vláda rozhodla, že pomoc od firmy Apple nepotrebuje.

Je to kvôli tomu, že objavili firmu, ktorá sa má dostať cez zabezpečenie iPhonu. Podľa súdnych dokumentov sa im to aj podarilo. Toto ale nie je prekvapenie. Ministerstvo už dávnejšie žiadalo o odloženie pojednávania. V žiadosti sú informácie o tom, že FBI bolo kontaktované treťou stranou, ktorá ponúkla alternatívny spôsob, ako sa dostať do iPhonu Farooka. FBI malo čas do 5. apríla, aby ohlásilo priebeh procesu. Tento oznam bol podaný včera a prípad bol tak odložený.

Firmu Apple prekvapila žiadosť na odloženie prípadu a sľúbila, že ak sa FBI vydarí prelomiť šifrovanie, bude sa snažiť zistiť, akým spôsobom sa im to podarilo a kto to spravil. Žiaľ, keď už Ministerstvo spravodlivosti odstúpilo, Apple nemôže žiadať o žiadne informácie týkajúce sa metódy, ktorá bola použitá.

Neznamená to ale, že je koniec. Ministerstvo môže opäť žiadať o zoslabenie ochrany v novších iPhonoch, a tým sa vráti celá táto vec tam, kde začala. Nateraz je to ale víťazstvo pre Apple a ostatné firmy, ktoré sa nechcú zbaviť šifrovania ich produktov aj v prípade právneho vynútenia.


Zdroj titulnej fotky: iphonehacks.com
Zdroj: engadget.com