Od zárobku sa odvíja značka telefónu, ktorý vlastníte

Tak hovoria prieskumy. Ak ste na tom z finančnej situácie lepšie a žijete vo vyspelej krajine, pravdepodobne vlastníte iPhone. Aspoň tak to tvrdia nové štatistiky. Hovoria o tom, že čím je krajina bohatšia, tým menší je podiel Android zariadení a vyšší podiel iPhonov.
Androidu sa najviac darí v chudobných krajinách. Príkladom môže byť Egypt, kde Android ovláda drvivých 92.25% trhu. Keď si ale zoberieme HDP (hrubý domáci produkt), Egypt je na slabom 120. mieste. Podobne je na tom India, kde sa Androidu darí tiež veľmi dobre, s podielom na trhu 88.71 percenta. Na rebríčku HDP je na tom ešte horšie ako Egypt, a to konkrétne na 142. mieste.
Keď ale začneme hovoriť o ekonomicky vyspelých krajinách, ako napríklad Nórsko a Dánsko, ktoré sú na rebríčku 2. a 6., misky váh sa jasne priklonia k jabĺčku. Tu si Android privlastňuje iba 32 percent z celkového počtu predaných zariadení. Môžeme spomenúť aj Taiwan, ktorý je v tabuľke na 35. mieste. Tu si Android kupuje iba niečo málo cez 20 percent.
Celkovo vzaté, na celosvetovom trhu jednoznačne prevláda zelený robot s 61.8 percentami. Je tu pekne vidieť, že je tu silná diverzita medzi Androidom a Applom. Obe platformy sa zameriavajú na rozdielne cieľové skupiny. Apple sa nikdy nesnažil vyrábať lacné zariadenia. Je pravda, že v roku 2013 sa snažil vyrobiť cenovo prístupnejšie zariadenie, iPhone 5c. Zariadenie ale nebolo veľmi úspešné a Apple sa do ďalšieho roka nerozhodol pokračovať v tejto myšlienke vyrábania cenovo dostupných zariadení.
Tieto štatistiky sa asi veľmi meniť nebudú, nakoľko budú Apple zariadenia stále považované za luxusnejšie a prémiové. Apple sa stal akýmsi ukazovateľom sociálneho statusu a tak to asi aj ostane. Jeho predaje sú teda možno také slušné aj preto, že (niektorí) ľudia berú Apple ako istý spôsob zlepšenia svojho postavenia v spoločnosti.
Položte si otázku, prečo vlastníte iPhone. Máte ho pre to, lebo Vám vyhovuje či už jeho rýchlosť alebo jednoduchosť? Alebo preto, aby Vás druhí brali vážnejšie a vnímali ako vyššie postavených.