Blackie: slovenská fotoaplikácia, ktorá vidí svet v čiernobielych farbách + SÚŤAŽ

· 3 min read
Blackie: slovenská fotoaplikácia, ktorá vidí svet v čiernobielych farbách + SÚŤAŽ

Odkedy bola objavená farebná fotografia, na tie čiernobiele sa kladie menší dôraz. Aj napriek tomu sa ale stále nájde dostatočne veľa fanúšikov, ktorí na bielu a čiernu nedajú dopustiť. Medzi takýchto patria aj autori slovenskej fotoaplikácie Blackie, ktorá je určená výhradne na vytváranie čiernobielych fotografií.

Pôvodný zámer autorov bol vytvoriť jednoduchú minimalistickú aplikáciu. Ako však šiel čas, z Blackie sa stal plnohodnotný a profesionálny nástroj, s ktorým môžeš snímať čiernobielo takpovediac neobmedzene. O kvalite appky svedčí napríklad aj fakt, že svoj úspech zožala až v Číne, kde patrí medzi 10. najsťahovanejších v kategórii Foto/Video.

zdroj: itunes.com

Detailnejší pohľad

Človek by si mohol myslieť, že z čiernobielej fotografie sa toho veľa vyťažiť nedá, ale nie je to tak. Už po zapnutí privíta užívateľa príjemný jednoduchý dizajn, ktorý ponúka omnoho viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Pohrať sa môžeš s rôznymi variantmi filtrov a nastavením svetla. Upravovať si môžeš jas, kontrast a výslednú fotografiu potom rôzne otáčať a orezávať. Dokonca si môžeš nastaviť simuláciu rôznych druhov čiernobielych filmov, ktoré sa používajú vo fotoaparátoch.

zdroj: thinkapple.sk

Pokročilé nástroje

Náročnejší používatelia sa môžu pohrať aj s manuálnym režimom, v ktorom si nastavujú vyváženie bielej, ISO, rýchlosť uzávierky, expozíciu a dokonca aj manuálne zaostrovanie.

Dokonca aj taká jednoduchá vec, ako je pomocná mriežka pri fotení, má v aplikácii množstvo rôznych nastavení. Na displeji sa ti tak môže zobraziť mriežka rôznych tvarov a farieb, špirála alebo krúžok.

zdroj: thinkapple.sk

Zábavu si tiež užiješ s podarenou funkciou Shuffle, ktorá náhodne kombinuje nastavenia fotografie, a tak si behom pár ťuknutí dokážeš vybrať nádych fotografie aj bez dlhého hrania sa s nastaveniami.

Príjemný dizajn

Autori sa snažili skombinovať množstvo funkcií s čo najjednoduchším a minimalistickým dizajnom, ktorý je prirodzene ladený do čiernych a bielych farieb. To sa im celkom podarilo a na aplikáciu je radosť pozrieť. Na druhej strane, nováčikom môže chvíľu trvať, kým si na ovládanie zvyknú.

zdroj: thinkapple.sk

Záver

Vo všeobecnosti musíme autorov z Brutality Arts jedine pochváliť. Z čiernobielej fotografie sa im podarilo vyťažiť maximum. Blackie je pokročilý nástroj, s ktorým sa dajú robiť pekné a rôznorodé fotky. O to viac nás teší, že za jej vznikom stoja práve Slováci. Rozhodne odporúčame každému, koho aspoň trochu zaujíma čiernobiela fotografia.


  • Názov: Blackie
  • Autor: Brutality Arts
  • Kompatibilita: iOS 6.0 a vyššie
  • Cena: 0,99 €
  • Stiahnuť z App Store

Súťaž

Na záver sme si pre teba pripravili menšiu súťaž. Aplikácia Blackie stojí normálne 0,99 €. Ty ju však môžeš mať úplne zadarmo. Prvé dva komentáre na Facebooku pod príspevkom totiž odmeníme promo kódom.


Zdroj titulnej foto: startitup.sk