Biometrické rozpoznávanie tvárí pre iPhone

Biometrické rozpoznávanie tvárí pre iPhone

Nový patent, biometrické rozpoznávanie tváre, by sa mohlo objaviť v tohtoročnom iPhone, ktorý vznikne pri príležitosti desiateho výročia iPhonu.

Patent o ktorý sa jedná bol publikovaný spoločnosťou U.S Patent & Trademark Office, opisuje metódu "uzamykania a odomykania mobilného zariadenia pomocou rozpoznania tváre". Presnejšie, tento patent vyžaduje prednú kameru, ktorá "zistí" vašu tvár, rozpozná ju a na základe toho, či tvár patrí autorizovanému majiteľovi, systém odomkne zariadenie.


Zdroj: techcrunch.com
Tento patent samozrejme vysvetľuje niekoľko základných vecí tejto metódy.
Prvou vecou je, že ak je iPhone dlhšiu chvíľu bez pohybu a kamera nezaznamená žiadnu tvár, iPhone sa automaticky uzamkne. Na druhej strane ak iPhone zaznamená že sa s ním začalo hýbať a kamera zaznamená autorizovanú tvár, iPhone sa automaticky odomkne bez potreby zadania PIN alebo použitia Touch ID.

Patent tak isto hovorí o infračervenom senzore, ktorý bude neoddeliteľnou časťou tohto procesu. Konkrétne, v kombinácií s čidlom na zachytenie náklonu zariadenia, by mali iPhonu vylepšiť detekciu pohybu. Čo sa týka podpory rozpoznania tváre, patent spomína, že uzamknutý mobil by mohol zobrazovať zvýraznenú plochu, v ktorej musí mať používateľ svoju tvár aby mohlo biometrické rozpoznanie prebehnúť.


Zdroj: http://appleinsider.com
Tento patent slúži len ako ďalší dôkaz, že budúci iPhone by mohol mať vyspelý softvér na rozpoznávanie tváre. Na začiatku tohto mesiaca, bol Apple udelený ďalší patent na zlepšenie tejto technológie, ktorú spoločnosť získala v roku 2015 keď kúpila firmu PrimeSense so špecializáciou na zachytávanie pohybu.


Zdroj titulnej foto: money.cnn.com
Zdroj: idropnews.com