Bill Gates sa postavil proti Apple

Bill Gates sa postavil proti Apple

AKTUALIZOVANÉ: Bill Gates pre Bloomberg vyjadril svoj názor na Apple a jeho kauzu s FBI

Zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates sa v utorok vyjadril, že nesúhlasí s rozhodnutím Apple neposkytnúť FBI dôležité údaje a otvoriť tzv. zadné dvierka do ich operačného systému iOS.

K tejto aktuálnej a vážnej téme sa rozhovoril pre portál *Financial Times*. Konkrétne si myslí, že spoločnosti, akou je napríklad aj Apple, by mali vyhovieť vládnym žiadostiam a pomôcť tak pri vyšetrovaní teroristických aktivít. Ďalej popiera, že vytvorenie fiktívnych zadných dvierok do systému by vytvorilo precedens pre ministerstvo spravodlivosti alebo iné štátne útvary, ktoré by mohli zneužiť súkromné údaje zákazníkov.

Zdroj: playground.blogautore.repubblica.it

*"Ide o špecifický prípad, keď vláda žiada prístup k informáciám. Nežiada o prístup ku všeobecným údajom, zaujíma sa o jeden konkrétny prípad,”* povedal Gates. *“Nie každý môže prísť do banky a požiadať o výpis účtu konkrétneho človeka, a rovnako nie každý môže prísť do spoločnosti, ktorá vyrába telefóny, a požadovať informácie o zákazníkovi.”*

Americké ministerstvo spravodlivosti, ako aj riaditeľ FBI James Come a Biely Dom tvrdia, že konkrétne otvorenie softvéru by sa týkalo len iPhonu 5C, použitého pri incidente San Bernardino strelcom menom Syed Rizwan Farook. Federálny sudca minulý týždeň nariadil firme Apple, aby vyhovela požiadavkám FBI a pomohla im odblokovať ten nešťastný iPhone, ktorý je v súčasnosti chránený heslom.

Zdroj: ortunedotcom.files.wordpress.com

Čo myslíte, mala by firma Apple v takýchto prípadoch umožniť vstup do iPhonu cez “zadné dvierka”?

~~To, že Gates nepodporil Apple, nie je žiadne prekvapenie. Windows montuje "zadné dvierka" do svojich zariadení už od roku 1985, čiže od roku, keď bola vydaná prvá verzia. ~~


Zdroj titulnej fotografie: interviewly.com

Zdroj: appleinsider.com