Biela farba pre iPhone končí a Touch ID bude priamo v displeji. Dočkáme sa sa rozpoznávania tváre, či čítačky dúhovky?

Biela farba pre iPhone končí a Touch ID bude priamo v displeji. Dočkáme sa sa rozpoznávania tváre, či čítačky dúhovky?

Veľa z nás si pod pojmom "iPhone" nepredstaví žiadny iný iPhone, len biely. Jednoducho taký, aký vidíte hore na titulnej fotke. To je bežná predstava väčšiny ľudí, ktorá sa im objaví v hlave pri slove "iPhone". Ja nie som výnimkou. Avšak tento rok taký iPhone pravdepodobne ani na WWDC neuvidíme.

Isté správy od dodávateľského reťazca hovoria, že Apple nebude vyrábať iPhone v bielej farbe. Nie je úplne isté prečo, ale testovacia produkcia údajne naznačila, že takýto iPhone ani nie je možné vyrobiť. Na otázku prečo sa zdroj nevyjadril. No, dúfajme, že nám to jeho výrobcovia časom bližšie objasnia.

mockupworld.co

Staršie správy tvrdili, že zariadenie by malo prísť do novom, takzvanom zrkadlovom farebnom variante, avšak v najnovších správach od dodávateľov o tom nie je ani zmienka.

Niekoľko "leakov" dokonca tvdilo, že Touch ID bude vložený do tlačidla "Power Button". Ázijská spoločnosť Macotakara túto ťažkú špekuláciu ihneď vyvrátila s tým, že postranné tlačidlo nemá žiadne senzory, čidlá, jednoducho nemá absolútne žiadne komponenty potrebné pre to, aby sa mohlo stať novým Touch ID. Pravdepodobne teda bude zabudované priamo v displeji.

futuresupplier.com

Veľa otázok stále visí nad tým, kde vlastne bude umiestnená čítačka odtlačkov prstov. Či bude čítačka odtlačkov prstov priamo zabudovaná v displeji. Alebo prichádza do úvahy druhá možnosť, že ju úplne nahradí systém na rozpoznanie tváre, alebo dúhovky.


Zdroj titulnej foto: [pixabay.com](https://pixabay.com/sk/jablko-jablko-zariaden%C3%AD-mobil-2178262/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/)**