Bezpečnosť posielania správ v iPhone je ohrozená. Pomôže len jedna vec

· 1 min read
Bezpečnosť posielania správ v iPhone je ohrozená. Pomôže len jedna vec

V poslednom čase sme toho okolo Apple a FBI počuli naozaj dosť. Apple sa s americkou vyšetrovacou službou neustále háda o tom, či by im mali sprístupniť akési "zadné dvierka" pre určitých užívateľov a uľahčili im tak usvedčovanie z trestných činov.

Čítaj tiež:
ANKETA: Si za to, aby firma Apple pridala do iOS zadné dvierka pre FBI?

Spoločnosť im stále nevyhovela a svojich používateľov sa snaží udržať v bezpečí, no ukázalo sa, že úplne úspešná v tom nie je. V iMessage sa objavila vážna bezpečnostná chyba, vďaka ktorej by sa mohlo útočníkom podariť rozšifrovať správy, fotografie aj videá, ktoré si medzi sebou posielali majitelia iZariadení. Informoval o tom portál Phonearena.com. Zdá sa teda, že FBI by predsa len mohla získať prístup k citlivým údajom.

Odborník na počítače a vedúci výskumného tímu Matthew Green:

Dokonca ani firma Apple, so všetkými svojimi schopnosťami, nebola schopná ochrániť základné bezpečnostné právo. Desí ma, že sa tu rozprávame o pridávaní zadných dvierok na dešifrovanie, aj keď nám nemôžu zabezpečiť ani základné právo na šifrovanie našich dát.

Apple o probléme veľmi dobre vie a túto vážnu bezpečnostnú chybu sa pokúsi odstrániť s príchodom iOS 9.3. Pre užívateľov je teda jediná možnosť, ako uchrániť svoje osobné dáta - aktualizovať na iOS 9.3, inak zostávajú zraniteľní.


Zdroj titulnej foto: Bekhoamobile.com
Zdroj: Phonearena.com