Bezdrôtové nabíjanie na iPhone 8 je už len krôčik od reality!

· 2 min read
Bezdrôtové nabíjanie na iPhone 8 je už len krôčik od reality!

Podľa interných informácii by sme sa mali dočkať tento rok až troch nových iPhonov. Prvou dvojicou by mali byť iPhone 7 a iPhone 7 Plus, čo by mali byť jemne vylepšené verzie svojich predchodcov predstavených na jeseň 2016. Tretia verzia by sa však mala volať iPohne 8 a malo by sa jednať o zatiaľ najväčšiu zmenu od počiatku mobilných telefónov z dielne Apple.

Spoločnosť z Curpertina si totiž na oslavu 10. výročia predstavenia prvého iPhone, telefónu, ktorý zmenil svet, pripravuje skutočne zaujímavé veci. Okrem odstránenia fyzického Home Button tlačidla, celoskleneného dizajnu a ďalších vylepšení by malo byť jedným z hlavných lákadiel aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré by malo fungovať inak ako sme doteraz videli.

Hlavným rozdielom by mal byť obrovský dosah, takže by nebolo nutné položiť zariadenie na nabíjaciu podložku ako to vidíme pri smartfónoch teraz, stačilo by mať telefón napríklad na stole alebo nočnom stolíku. Aj keď je táto technológia iba v plienkach, tak sa firme Energous podarilo vytvoriť vlastný RF čip, ktorý podporuje práve takéto bezrôtové nabíjanie. Dosiahli to úpravou svojho prototypu WattUp a telo celej "vecičky" má rozmery iba 7x7mm. To znamená, že by sa kľudne zmestilo do tela smartfónov.

zdroj: techingdom.com

Prvé vzorky v aktuálnej dobe putujú k firmám, ktoré by o túto technológiu mohli mať záujem a spoločnosť Energous už niekoľkokrát naznačila, že jedným z najväčších kandidátov na využitie je práve Apple. Je teda celkom možné, že ak všetko pôjde podľa plánov, tak sa tohto skutočne revolučného bezdrôtového nabíjania dočkáme už na jeseň v novom iPhone 8. Po dlhej dobe by sa tak jednalo o skutočnú revolúciu a kalifornský gigant by ukázal, že je stále technologickým lídrom a vie udávať smer celej sfére inteligentných telefónov.


Zdroj titulnej foto: appleinsider.com
zdroj: appleinsider.com