Bezdrôtová nabíjačka pre iPhone 8 bude zrejme predávaná samostatne

Bezdrôtová nabíjačka pre iPhone 8 bude zrejme predávaná samostatne

Bezdrôtové nabíjanie má čoraz viac smartfónov a Apple nechce byť výnimkou. Prvým iPhonom s podporou tejto technológie by mal byť očakávaný revolučný iPhone 8, ktorý by mal zároveň dostať podporu rýchleho nabíjania - Fast Charging.

Žiadny iPhone v súčasnosti nepodporuje rýchle nabíjanie. Táto funkcia je vo svete Apple zatiaľ vyhradená pre najnovšie iPady Pro a starší 12.9-palcový iPad Pro. 9.7-palcový iPad Pro rýchle nabíjanie nepodporuje. Avšak treba dodať, že keď som chcel na svojom iPade Pro využiť rýchle nabíjanie, musel som si dokúpiť 29 W nabíjačku a certifikovaný Lightning to USB-C kábel. Takže nastáva otázka: bude mať iPhone 8 bezdrôtovú nabíjačku priamo v balení, alebo sa bude musieť dokúpiť samostatne?


Zdroj: igyaan.in


Analytik z KGI Securities, Ming-Chi Kuo, ktorý sa preslávil presnými predpoveďami o nadchádzajúcich produktov od Apple, včera uviedol, že bezdrôtová nabíjačka bude dodávaná samostatne ako dodatočné príslušenstvo. Pripomína mi to situáciu s prvým 12.9-palcovým iPadom Pro predstaveným roku 2015, kde Apple vyzdvihoval nové možnosti s Apple Pencil a Smart Keyboard, lenže tieto príslušenstvá boli dodávané samostatne za nie zrovna ľudovú cenu. Osobne si myslím, že Apple Pencil a Smart Keyboard by pri cene, aku si Apple pýta za iPad Pro, by mali byť súčasťou balenia, zvlášť z toho dôvodu, že Apple uviedol iPad Pro ako konkurenciu tableto-notebookov Surface Pro. Apple zrejme vie, čo robí a ja sám som si Apple Pencil dokúpil, avšak klávesnicu mám od od iného výrobcu.

iPhone 8 by mal obsahovať indukčné nabíjanie, ktoré je síce pohodlnejšie ako pripájať iPhone káblom k nabíjačke či USB portu na Macoch a PC, ale nie je to skutočné bezdrôtove napájanie. Malo by fungovať podobne ako na produktoch od Samsungu, konkrétne Galaxy Note 5 a Galaxy S6.

Ale nechajme sa prekvapiť, iPhone 8 možno bude predsalen mať skutočné bezdrôtové nabíjanie, podobne ako nie je jasné, či bude Touch ID na nadchadzajúcom iPhone 8 integrované do displeju, alebo na zadnej strane, tak ako to majú niektoré smartfóny s Androidom. Možné je aj to, že Touch ID bude nahradené inou technológiou, zdroje únikov spomínajú inteligentné rozoznávanie tváre, ktoré by sa nemalo dať obísť jednoduchým použitím fotky tváre vlastníka iPhonu.

Taktiež sa objavuje ďalšia otázka: akú nabíjačku vlastne bude mať iPhone 8 v balení?

Ming-Chi Kuo uviedol, že v balení bude 5 W adaptér s USB-A portom, ktorý nájdeme aj v súčasných iPhonoch a okrem adaptéra bude v balení aj USB-A to Lightning kábel, čo je v rozpore s predpoveďou analytika Blayne Curtisa, kde by mal byť iPhone 8 dodávaný s 10 W adaptérom s USB-C portom.

Vďaka technológii USB-C v Lightning porte by mohol byť iPhone 8 nabíjaný rýchlejšie ako s predpovedanou 5 W nabíjačkou, takže sa zrejme opakuje situácia s iPadom Pro z roku 2015, kde štandardná nabíjačka bola 12 Wattová a pokiaľ si chcel využiť rýchle nabíjanie, musel si dokúpiť už spomínaný 29 W adaptér a USB-C to Lightning kábel. Mimochodom, rovnaký adaptér a kábel sa dodáva k 12-palcovému Retinovému MacBooku.

Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com
Zdroj: macrumors.com