Behom letu na Havaj začali študentke z iPhonu šľahať plamene

· 1 min read
Behom letu na Havaj začali študentke z iPhonu šľahať plamene

Zhruba 90 minút pred pristátím, počas letu z Washingtonu na Havaj, začal študentke horieť iPhone 6. Podľa dostupných informácií začala zmätkovať a iPhone hodila pod sedadlo svojho spolucestujúceho. Anna Crailová mala dovolenku pokazenú, pretože jej iPhone sa už rozhodne nedá používať. Nikomu v lietadle sa však nič nestalo a let mohol bezpečne pokračovať až do cieľovej destinácie, a to všetko vďaka skvelým letuškám, ktoré stihli rýchlo zareagovať a požiar uhasili. Hovorca Alaska Air sa vyjadril nasledovne:

Požiar bol veľmi rýchlo uhasený, a to vďaka pohotovej reakcii našich letušiek, ktoré sú na tieto situácie školené. Neboli zistené žiadne zranenia či poškodenia a lietadlo mohlo pokračovať do cieľovej destinácie.

zdroj: twitter.com

Študentka sa svojím iPhonom "pochválila" aj na sociálnej sieti Twitter.

Doteraz nie je známe, čo mohlo požiar spôsobiť, podľa informácií už firma Apple, ktorá sa mimochodom k celej situácii rozhodla zatiaľ nevyjadrovať, spolupracuje s vyšetrovacím tímom. Bude sa zisťovať, či išlo o zlý nabíjací kábel, predtým poškodený telefón, alebo je chyba úplne inde. Je síce pravda, že nejde o prvý iPhone, ktorý začal horieť, pri počte predaných kusov však stále ide o zanedbateľnú časť.

zdroj: twitter.com


Zdroj titulnej foto: dailymotion.com
Zdroj: 9to5mac.com