Autopilot Tesla

· 2 min read
Autopilot Tesla

Elektrické autá značky Tesla doposiaľ najazdili 100 miliónov míľ prostredníctvom Autopilota. Sterling Anderson, riaditeľ programu Autopilot, povedal na EMTECH Digital konferencii v San Franciscu, že údaje získané z týchto ciest sú to, čo jeho tím využíva pri vývoji a zdokonaľovaní viacerých nových funkcií. Spoločnosť má na cestách okolo 70 000 vozidiel, ktoré využívajú Autopilota. Najazdia 2,6 milióna míľ za deň. To omnoho predstihuje program Autopilot od Google, ktorý má doteraz nabehané okolo 1,5 milióna míľ v celej histórii projektu.

Spoločnosť najprv predstavila Autopilot hardvér pre Model S sedan v októbri 2014. O rok neskôr začala rozbiehať svoju 7.0 ota aktualizáciu softvéru, ktorá predstavila funkcie, ako je automatické ovládanie volantu, tempomat, asistent parkovania a samostatná zmena pruhov. Je potrebné poznamenať, že vozidlá Tesla nie sú plne autonómne, na rozdiel od Google vozidiel. Model S však zvláda vykonávať väčšinu bežných jazdných interakcií a je plne schopný diaľničnej premávky.

Zdroj: http://bgr.com

To posúva vozidlá Tesla na druhú úroveň samostatných vozidiel podľa údajov Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA). Plne autonómne vozidlo, ktoré by mohlo byť v prevádzke bez zásahu človeka v každom bode, musí dosiahnuť level 4.

Anderson sa zmienil aj o obmedzeniach Autopilota. Na sedenie za volantom Modelu S budete potrebovať povolenie a vodič si počas jazdy nemôže zdriemnuť. Inými slovami, dodal Anderson, vodič musí byť pripravený prevziať kontrolu nad riadením. "Tesla by sa pre laxné bezpečnostné opatrenia mohla dostať do problémov."

Keď bol prvýkrát predstavený Autopilot, majitelia Modelu S začali používať softvér nebezpečným spôsobom a nahrávali videá na YouTube. Spoločnosť musela posilniť bezpečnostné funkcie, ktoré znižujú šance na hlúpe nehody, ako aj objasniť, že Autopilot je ešte otvorený beta produkt. To zákazníkov nezastavuje a stále posúvajú hranice. Minulý týždeň vodič sledoval svoje auto zo zadnej časti, zatiaľ čo sa auto snažilo zaparkovať bez vodiča za volantom. Tesla potom vydala ďalšiu aktualizáciu, aby bolo ťažšie toto auto pri parkovaní nabúrať.

Zdroj: telegraph.co.uk


Zdroj titulnej foto: [topgear.com](http://www.topgear.com/car-reviews/tesla/model-s/90kwh-performance-5dr/first-drive)

Zdroj: theverge.com

Related Articles

Ďalšia rana pre Teslu?
· 2 min read
Apple je cintorínom Tesly
· 1 min read
Tesla príde s novým autopilotom!
· 2 min read
Čo je nové s Apple Car?
· 1 min read