Automobilka Hyundai takisto ohlásila podporu CarPlay

· 1 min read
Automobilka Hyundai takisto ohlásila podporu CarPlay

Spoločnosť Hyundai v apríli roku 2014 oznámila zavedenie služby CarPlay do svojho nadchádzajúceho modelu auta. Išlo o model nesúci názov Sonatas a s podporou mal prísť už začiatkom roka 2015, ale firma svoj sľub nesplnila. Mohla byť priekopníkom tejto technológie, no teraz ju už predbehli iné automobilky, napríklad Volkswagen, a výrobcovia multimediálnych zariadení určených do áut, napríklad Pioneer, Alpine či Kenwood.

Spoločnosť teraz ohlásila, že v prvom kvartáli roku 2016 spustí predaj modelu Sonatas 2016, ktorý už naozaj bude podporovať službu CarPlay od Apple. Tá sa stará o prístup k ovládacím prvkom na automobile prostredníctvom mobilných telefónov značky Apple. Softvér podporuje iPhone 5 a novšie modely, podmienkou je operačný systém iOS aspoň vo verzii 8. Služba CarPlay poskytne prostredníctvom hlasovej asistentky Siri bez použitia rúk a očí podporu pre všetky tlačidlá v aute, mapy, telefonovanie, sms, hudbu aj aplikácie od iných vývojárov ako tých, ktorí sú zamestnaní v spoločnosti Apple - napríklad Spotify, Radio, iHeartRadio, CBS Radio alebo MLB At Bat.

The Ghost Logo

Hyundai Sonata 2016

Napriek tomu, že automobilka Hyundai predtým sľúbila, že podpora služby CarPlay bude bezplatnou aktualizáciou, bude potrebné dokúpiť SD kartu s novým softvérom. Používatelia operačného systému Android si nemusia dokupovať nič, pretože služba Android Auto je už zahrnutá v cene auta. Súčasná služba CarPlay vyžaduje pripojenie pomocou kábla, jej bezdrôtový variant prišiel spolu s iOS 9 a jeho implementácia sa očakáva v budúcich aktualizáciách.

Zdroj: 9to5mac.com, appleinsider.com, freep.com, ilounge.com, macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read