car

Tajomstvo auta Steva Jobsa: Prečo nenosil poznávacie značky?

· 1 min read
Tajomstvo auta Steva Jobsa: Prečo nenosil poznávacie značky?

Steve Jobs bol veľký človek, o tom nie je pochýb. Dokázal len vďaka svojej hlave vybudovať spoločnosť, ktorú dnes pozná celý svet. Je zaujímavé, že aj napriek tomu, koľko peňazí zarábal, nikdy nežil v prehnanom luxuse. Býval v obyčajnom dome a šoféroval takmer obyčajné auto. Prečo hovoríme takmer?

Steve Jobs jazdil na legendárnom striebornom Mercedese SL55 AMG. Zaujímavé bolo, že jeho poznávacie značky boli vždy prázdne. Mnoho ľudí sa zaujímalo, aký mal na to dôvod a ako to vlastne robil. Zaplatil mastnú pokutu, vždy keď ho policajti zastavili? Mal špeciálne povolenie z kalifornskej vlády? Pravda je celkom inde.

zdroj: incar.tw

Jobs využil medzeru v zákone

Jobs v skutočnosti využil menšiu dieru v kalifornskom zákone o vozidlách. Podľa neho totiž každé nové auto mohlo byť bez riadnej poznávacej značky prvých šesť mesiacov. Uzavrel preto dohodu s leasingovou spoločnosťou, aby mu každých 6 mesiacov vymenili strieborný Mercedes SL55 AMG za identický model. On teda nikdy nešoféroval auto staršie ako 6 mesiacov a neexistovala preňho žiadna právna požiadavka na to, aby mal vybavené poznávacie značky.

zdroj: abcnews.com

Prečo toľko úsilia?

Presný dôvod, prečo Steve Jobs vynakladal toľko úsilia, aby jeho auto malo čistú poznávaciu značku, nie je jasný. Spisovateľ Walter Isaacson, ktorý pracoval na jeho biografii, spomenul, že tak robil z preventívnych dôvodov - aby ho nikto nemohol sledovať. Toto tvrdenie však nebolo nikdy potvrdené.

Zdroj titulnej foto: wikimedia.org
Zdroj: Thenextweb.com