AppShopper - appky za nižšie ceny alebo úplne zdarma (iOS, OS X)

· 2 min read
AppShopper - appky za nižšie ceny alebo úplne zdarma (iOS, OS X)

Už sa vám určite stalo, že ste si vytipovali aplikáciu alebo hru, ktorú chcete kúpiť, ale nie ste ochotní za ňu zaplatiť toľko, koľko práve stojí. Práve preto je tu AppShopper.

Stránka AppShopper.com slúži ako prehliadač AppStore pre iPhone, ale aj MAC OS X. Okrem prezerania dostupných aplikácií máte k dispozícii Wish List (zoznam aplikácií, o ktoré máte záujem).

Želané aplikácie si dáte do Wish Listu a v prípade, že ceny na AppStore klesnú alebo bude aplikácia dostupná zadarmo, AppShopper vás bude informovať e-mailom a vám už žiadna aplikácia alebo hra neutečie. To, že dá výrobca na aplikáciu alebo hru z času na čas zľavu alebo ju dokonca zverejní na nejaký čas zadarmo, sa stalo pravidlom.

Pomaly sa dostávame k ďalšej užitočnej funkcii stránky AppShopper, a tou je história cien. Pri každej aplikácii máte farebne znázornené, či sa jej aktuálna cena naposledy upravovala smerom nadol, alebo nahor. Taktiež po kliknutí na konkrétnu aplikáciu si viete pozrieť vývoj ceny aplikácie, z čoho sa dá usúdiť, či cena appky bude ešte klesať, alebo si cenu udrží.

AppShopper osobne používam už roky, ešte v časoch, keď bola na AppStore. Apple ju neskôr stiahol a momentálne sa na AppStore opäť nachádza. Je už na vás, či vám viac vyhovuje Appka do iPhonu (iPadu), alebo použijete online stránku AppShopper.com, no isté je, že ušetríte a zároveň získate kvantum bežne platených aplikácií zadarmo.