Apple pracuje na náhrade za Touch ID pre iPhone 8, bude pravdepodobne rýchlejšia aj bezpečnejšia

Apple pracuje na náhrade za Touch ID pre iPhone 8, bude pravdepodobne rýchlejšia aj bezpečnejšia

Posledná správa známeho analytika Ming-Chi Kua naznačuje, že Apple v ďalšej generácii iPhonu, o ktorom stále ani len nevieme ako sa bude nazívať, úplne odstráni snímač odtlačkov prstov Touch ID. Podľa Bloombergu však Apple pracuje na vylepšenom bezpečnostnom systéme, ktorý umožní zákazníkom odomykať svoje smartfóny a platiť cez Apple Pay pomocou technológie rozpoznávania tváre.

macrumors.com

Nový čip pre rozpoznávanie tváre je poháňaný 3D senzorom, ktorý by mal byť zabudovaný v prednej kamere. Pomocou technológie rozpoznávania tváre by ste mohli odomknúť svoj iPhone v priebehu niekoľkých stoviek milisekúnd, a to aj v prípade, že je zariadenie položené na stole. Technológia zachytáva viac dátových bodov ako skenovaní odtlačkov prstov, čím sa taktiež stáva bezpečnejšia ako Touch ID.

Samsung s príchodom S8 predstavil podobnú funkciu, nazývanú iris scanning, tá sa však neukázala ako bezpečná, nakoľko sa dá oklamať fotkou. Príčinou je že funguje na 2D rozpoznávaní, zatiaľ čo technológia od Applu by mala fungovať na 3D rozpoznávaní.

Zdroj titulnej foto: twitter.com
Zdroj: macrumors.com