Applepark - grandiózne sídlo Apple

Applepark - grandiózne sídlo Apple

Apple je celosvetovo známa spoločnosť zaoberajúca sa technológiami a ich vývojom. Všetkým nám je dobre známy symbol odhryznutého jablka, vďaka ktorému je Apple v povedomí po celom svete. Ako aj v minulosti, tak aj v súčastnosti sa táto spoločnosť tlačí do popredia svojimi inováciami v oblasti technológii a výskumu. No súčasný svet uchvátili nie len technologie od applu, ale aj nova vízia spolocnosti nesúca názov APPLE PARK.


Apple park je súhrn niekolkých budov s rozlohou 330 000m2. Tieto budovy budú plne technicky vybavené, to znamená, pripravené pre popredných dizajnérov a tvorcov spoločnosti Apple. Zamestnanci spoločnosti Apple sa už tohto roku (2017) pripravujú na tzv. „veľké sťahovanie“. Avšak nehovoríme o obrovskej migrácii všetkých zamestnancov pretože nové sídlo Apple park sa nachádza v blízkosti súčasného sídla Campus 1. (Cupertino, Kalifornia, USA). Zaujímavosťou je, že aj nove sídlo malo pôvodne niesť názov Campus 2, no tvorcovia sa neskôr rozhodli pre názov Apple park, rovnako známy aj ako SPACESHIP, čiže materská/vesmírna loď.


Zdroj: newsinc.com


Táto úchvatná centrála bola nesplneným snom Steva Jobsa(†56), ktorý chcel touto stavbou ohúriť celý svet. Chcel postaviť niečo, čo celý svet ešte nevidel. Slávnostné otvorenie sa malo uskutočniť už minulý rok, no stavba stale nie je dokončená. Avšak po kompletizácii a dokončení Apple parku sa z tohto komplexu stane sídlo budúcnosti.


Ďalej v članku nájdete aj video zaznamenané dronom, vďaka ktorému uvidíte Apple park z vtáčej perspektívy. Video bolo zaznamenané v Júni 2017.


Zdroj titulnej foto: [apple.com](https://www.apple.com/newsroom/videos/apple-campus/posters/apple-park_aerial-view_571x321.jpg.large.jpg) **Zdroj: [thinkapple.sk]()**