Apple zverejnil videá, ktoré sa zameriavajú na iPad

Apple zverejnil videá, ktoré sa zameriavajú na iPad

Ešte za éry Steva Jobsa bol iPad niečo ako doplnok k Macu. Na evente s prvým iPadom Steve Jobs ukazoval iPhone, MacBook Pro a medzi nimi otáznik a pýtal sa, či je možné medzi nimi nájsť ďalšie zariadenie. A tým zariadením sa stal iPad.

Evolúcia pokračovala a za Tima Cooka sa iPad postupne z doplnku stáva náhrada notebooku. Apple samozrejme najviac zviditeľňuje iPady Pro, ku ktorým si môžeš dokúpiť externú klávesnicu Smart Keyboard a stylus Apple Pencil. V prípade stylusu tu priam vyniká rozdiel medzi Stevom Jobsom a Timom Cookom, nakoľko Jobs sa vyjadril "Who wants a stylus?" pri prezentácii prvého iPhonu v roku 2007. Nuž Apple s Timom Cookom na čele sa mení a s ním aj filozofia Applu.


Zdroj: vox-cdn.com


Apple pravidelne vypúšťa videá, kde vyzdvihuje produktivitu iPadu a výhody ako baterka, čo vydrží celý let lietadlom, vysoká prenosnosť či nižšia váha ako tradičné notebooky.

Spolu s príchodom iOS 11 sa iPad stane skutočným produktívnym zariadením a to vďaka novým vlastnostiam iOS 11, ako vylepšený multitasking, prekopané prepínanie aplikácii, systémový drag-n-drop a aplikácia Files na správu súborov.

V nasledujúcich linkoch si pozri, aké videá Apple práve pripravil ohľadom produktivity na iPade. Jedna sa o krátke videá z oficiálneho YouTube kanálu spoločnosti Apple:

Zmenil sa tvoj pohľad na iPad? U mňa jednoznačne áno a konečne sa z neho stáva produktívne zariadenie, ktoré môže mnohým nahradiť laptop.

Zdroj titulnej foto: wired.com
Zdroj: macrumors.com