Apple čoskoro predstaví nové MacBooky

· 1 min read
Apple čoskoro predstaví nové MacBooky

Konferencia Apple je už úspešne za nami. My v redakcii Thinkapple sme tajne dúfali, že by spoločnosť mohla okrem iPhonu a iPadu neočakávane predstaviť aj nové MacBooky. Ukázalo sa ale, že nič podobné sa nekoná. Máme tu však novú zaujímavú informáciu o tom, kedy by sme sa ich mohli najbližšie dočkať.

Za správu vďačíme portálu Digitimes. Tvrdí, že Apple plánuje predstaviť nové 13- a 15-palcové MacBooky už toto leto, konkrétne v júli. Práve v tomto období by sa mohla konať veľká konferencia vývojárov WWDC, za ktorou stojí Apple.

Podobná správa už bola publikovaná na čínskom portáli Economic Daily News minulý rok. Aj tu autori tvrdili, že nových MacBookov sa dočkáme pravdepodobne v júni.

zdroj: 9to5mac.com

V spomínaných dvoch správach bolo naznačených viacero noviniek, ktorých by sme sa mohli dočkať. Do tela MacBookov by sa mal dostať procesor Skylake od Intelu, ktorý je energeticky účinnejší ako procesory, ktoré Apple momentálne používa. Firma by tak mohla robiť ešte tenšie notebooky. Je dokonca možné, že sa dočkáme MacBooku Pro s hrúbkou tenkého MacBooku Air.

Čo sa týka MacBooku Air, v tomto prípade je jeho osud neznámy. Spoločnosť sa momentálne snaží dostať do popredia Retina MacBooky a svoj iPad Pro, ktorý by mohol byť jeho nástupca.


Zdroj titulnej foto: Wired.com
Zdroj: 9to5mac.com