Firma Apple zlacnila iPhone 5s o 50 %

· 1 min read
Firma Apple zlacnila iPhone 5s o 50 %

Firma Apple je síce známa tým, že si jej produkty držia oficiálnu predajnú cenu aj niekoľko mesiacov po predstavení, ako sa ale hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. Spoločnosť nedávno učinila rozhodnutie zlacniť iPhone 5s o takmer 50 %, bohužiaľ, iba v Indii.

Pôvodne sa iPhone 5s v Indii predával za 670 dolárov, čo je cena, za ktorú u nás viete kúpiť najnovší model. Spoločnosť sa však tento telefón rozhodla zlacniť na príjemných 370 dolárov. Dôvodom pravdepodobne bude snaha o upevnenie postavenia v spoločnosti, pretože firma Apple sa pri poslednom prieskume neumiestnila ani v top 5 výrobcov telefónov v tejto krajine. Je to však pochopiteľné, vzhľadom na to, že väčšina telefónov, ktoré sa tu predávajú, stoja do 300 eur. iPhone si tak mohli doteraz dovoliť iba tí bohatší.

Čítajte tiež: Poznáme dátum predstavenia a parametre iPhone 7c a Apple Watch 2

India nie je len tretím najväčším trhom, ale je tiež miestom, kde by sa v budúcnosti mali vyrábať niektoré z produktov spoločnosti Apple. Vzhľadom na tamojšie pomery a vysokú daň za import sa však Apple musí sústrediť skôr na staršie zariadenia. Na druhej strane však je možné, že sa Apple snaží zbaviť starších zariadení pred tým, ako predstaví nový 4" iPhone. K tomu by mohlo dôjsť už na jar. Ak chcete, môžete si na našej stránke o tomto telefóne prečítať viac článkov pod naším tagom #iPhone 6c.