Apple zlacnil HomePod po celom svete

Apple zlacnil HomePod po celom svete

Keď Apple v roku 2017 predstavil HomePod tak aj napriek tomu, že bola vo svete už konkurencia v podobe množstva inteligentných reproduktorov, tak zožal pomerne veľký úspech vďaka svojmu revolučnému dizajnu. V recenziách chválili aj skvelé hudobné podanie a príjemný dizajn. Ako sa ale teraz ukázalo, nie je všetko také ružové, ako by sa mohlo zdať.

Malé predaje tohto inteligentného reproduktora z dielne kalifornskej spoločnosti sa pravdepodobne podpísali na tom, že Apple sa rozhodol zlacniť HomePod po celom svete. Svoje prsty v tom pravdepodobne má aj konkurencia, ktorá podobné produkty predáva za menšie ceny a tiež Siri, ktorá je na tom v porovnaní s inými hlasovými asistentkami slabšie.

zdroj: Pcmag.com

Ceny klesli o príjemný kúsok. Konkrétne v USA namiesto 349 dolárov zaplatíte iba 299, vo Veľkej Británii 279 libier namiesto 319 a u nás zlacnel o "dvacku".

HomePod by tak aj u nás mal byť lacnejší. Ale to, či sa zmena cien prenesie aj do tých u predajcov tretích strán zatiaľ nie je úplne jasné. Podľa názoru našej redakcie sa tak ale stane.

Pravdepodobnou je tiež možnosť, že Apple plánuje vydať novú generáciu HomePodu. O tej sa špekuluje už nejakú dobu. Mohla by ponúknuť množstvo nových funkcií, ako aj lepšie zvukové podanie.

zdroj: techcrunch


Zdroj: techcrunch.com

Zdroj titulnej foto: 9to5mac