Apple žiada dodatočných 162 miliónov eur od Samsungu

Spoločnosť Apple sa od roku 2011 snažila presvedčiť súdy Spojených štátov amerických, že kvôli narúšaniu patentov spoločnosťou Samsung prišla o jednu miliardu amerických dolárov, čo je približne 911 miliónov eur. Tento mesiac sa po dlhých naťahovačkách dve spoločnosti dohodli na vyplatení necelých 500 miliónov eur. Spoločnosť Apple však teraz chce ďalších 162 miliónov eur.

Pre lepšie pochopenie prípadu je dôležité objasniť, na čom je žaloba postavená - predaj piatich variantov mobilných telefónov Galaxy S II (Skyrocket, Epic 4G Touch, II T-Mobile, Droid Charge, Galaxy Prevail), ktoré spoločnosť Samsung ani po žalobe nestiahla z predaja. Firma Apple si myslí, že aj s doplatkom bude súčet týchto dvoch pokút oveľa menšou čiastkou, akú zarobila firma Samsung kopírovaním patentov od kalifornskej firmy s vedomím, že dizajn a technológie, na ktorých pracujú, sú chránené. Naopak, spoločnosť Samsung je presvedčená o tom, že už teraz zaplatila spoločnosti Apple viac, než si za svoje patenty zaslúži. Ako sa spor vyrieši, je stále otázne a v rukách súdu.

The Ghost Logo

Aj keď sa možno zdá, že tieto dve spoločnosti sú nepriatelia na ostrie noža, jeden bez druhého by boli ukrátení o zisky. Väčšinu komponentov si pre svoje zariadenia necháva spoločnosť Apple vyrábať práve od kórejskej firmy. Ako dlho toto partnerstvo ešte vydrží, zostáva vo hviezdach. Očakáva sa, že firma Apple presunie svoje požiadavky na výrobu čipov A10 na spoločnosť TSMC, ktorá už pri najnovších modeloch mobilných telefónov iPhone 6S a 6S Plus pomohla vykryť celkovú objednávku procesorov. Posledné správy zo sveta takisto poukazujú na to, že spoločnosť Apple skúma iné možnosti výroby komponentov pre svoje produkty.

Zdroj: appleinsider.com, iphonehacks.com, macnn.com

MUDr.Nudl

MUDr.Nudl

Som nadšenec a fanúšik spoločnosti Apple. Medzi moje záľuby patrí šport, hudba, elektrotechnika a prírodné vedy.
Bratislava okolie