Firma Apple zdvihla ceny iPhonov a iPadov

· 1 min read
Firma Apple zdvihla ceny iPhonov a iPadov

Produkty od firmy Apple sú povestné tým, že si držia cenu. Ich hodnota toľko neklesá, ani keď sa ich rozhodnete po istom čase predať používané. Apple sa takisto snaží nemeniť svoju cenovú politiku, a tak sa často stáva, že pri predstavovaní nového produktu najnovší model len prevezme cenovku toho predchádzajúceho. Aspoň čo sa Spojených štátov amerických týka…

Z času na čas však firma s logom nahryznutého jablka zmení ceny v niektorých štátoch. Prednedávnom sme priniesli správy o tom, že spoločnosť sa rozhodla znížiť ceny mobilných telefónov v Indii. Teraz prinášame novinky z Nemecka, kde sa firma Apple prvého januára prispôsobila novým podmienkam odvodov.

The Ghost Logo

Nové odvody týkajúce sa autorských práv musia platiť všetci výrobcovia alebo dovozcovia zariadení, na ktoré sa dajú nahrávať médiá. V decembri sa dohodli obchodné združenie Bitkom, ktorého súčasťou je aj spoločnosť Apple, a združenie ZPÜ, ktorého súčasťou je napríklad GEMA, že nový poplatok pre mobilné telefóny bude 7 eur (pre združenie Bitkom iba 5) a pre tablety 8,75 eur (pre združenie Bitkom iba 6,25).

I keď spoločnosť Apple zdvihla ceny svojich mobilných telefónov iPhone 6S Plus, iPhone 6S a iPhone 5 iba o spomínaných 5 eur, pri tabletoch iPad Pro, iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad Mini 2 a iPad Air sa cena zmenila o 8 eur. Zo zdraženia o takú malú čiastku je jasné, že spoločnosť Apple nehodlá prísť ani o cent zo svojich tržieb. Možno aj preto je najúspešnejšou firmou vo svete.

Zdroj: engadget.com, macrumors.com, macworld.co.uk