Firma Apple začala predávať nové herné príslušenstvo pre iPhone a iPad mini

· 2 min read
Firma Apple začala predávať nové herné príslušenstvo pre iPhone a iPad mini

Už dávnejšie sa objavili ovládače, ktoré premenili váš iPhone či iPad na herné zariadenie. Teraz sa však objavuje jeden, ktorý predáva priamo Apple. Pochádza od spoločnosti Gamevice a oproti svojim konkurentom prináša zopár výhod.

Za povšimnutie stojí možnosť zložiť ovládač, vďaka čomu nebude zaberať veľa miesta. Ďalšou výhodou je pripojenie priamo cez Lightning konektor a nie cez Bluetooth, ktorý slúži na pripájanie väčšiny ovládačov podobného typu. Poteší tiež záruka kvality, pretože firma Apple by na svojich stránkach nikdy nepropagovala a nepredávala nič nekvalitné.

Po zasunutí iPhonu do ovládača získate prístup ku 3,5 mm konektoru jack, vhodný najmä pre hráčov, ktorí radi hrajú so slúchadlami. Okrem neho sa tam nachádza micro USB port na nabíjanie 400 mAh batérie zabudovanej v ovládači. Úroveň jej nabitia signalizujú 4 červené LED svetielka umiestnené napravo od displeja. Tam sa okrem nich nachádza tiež 10 tlačidiel a 2 joysticky. Naľavo sú umiestnené tlačidlá X, A, B, Y, tlačidlo pre pauzu a 1 joystick. Napravo tlačidlá X, A, B, Y vymenili šípky smerujúce do všetkých štyroch svetových strán. Na vrchnej časti sa nachádzajú 2 bumpery a 2 triggery.

Celý ovládač stojí 99,95 dolárov a je kompatibilný s iPhone 6s a 6s Plus. Kompatibilita s iPhone 6 a 6 Plus je otázna, podľa nášho názoru by však nemalo ísť o žiadny problém. Dostupná je tiež verzia pre iPad mini za rovnakú cenu a štúdio pracuje aj na verzii pre iPad Air, údajne za rovnakú cenu.

Ovládač pre iPad si zakúpite tu.

Ovládač pre iPhone si zakúpite tu.